"Neuromancer". Gwiazda ekranizacji wybrana!

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Apple+wybra%C5%82+gwiazd%C4%99+serialu+%22Neuromancer%22.+Znacie+go+z+produkcji+%22W%C5%82adcy+przestworzy%22-155193
"Neuromancer". Gwiazda ekranizacji wybrana!
źródło: Getty Images
autor: Leon Bennett
Jak informowaliśmy już na stronach Filmwebu, Apple szykuje się do przeniesienia na mały ekran kultowej powieści Williama Gibsona "Neuromancer". Teraz poznaliśmy nazwisko odtwórcy głównej roli. To Callum Turner.

Apple szykuje "Neuromancera"Tym samym Apple sięga po aktora, którego miało już szansę poznać. Callum Turner był bowiem jedną z gwiazd wojennego serialu studia "Władcy przestworzy".


Akcja "Neuromancera" rozgrywa się w niedalekiej przyszłości. Książka opowiada historię Case'a, hakera spędzającego większą część czasu w cyberprzestrzeni, który zajmuje się kradzieżą danych. Pewnego dnia chłopak zostaje schwytany i pozbawiony możliwości dostępu do sieci. Po jakimś czasie pojawia się u niego tajemniczy zleceniodawca o nazwisku Wintermute, który umożliwia mu powrót do cyberprzestrzeni i przyjmuje go w poczet swojej grupy hakerów. Ich zadaniem jest infiltracja ogromnych korporacji.

Apple zdecydował się, że powieść zostanie zrealizowana w formie 10-odcinkowego serialu. Jego twórcami są Graham Roland (scenarzysta takich popularnych seriali jak "Skazany na śmierć", "Fringe" i "Zagubieni") oraz J.D. Dillard (reżyser filmu "Towarzysze broni"). Ten ostatni nakręci także odcinek pilotowy.

Zwiastun serialu "Władcy przestworzy"Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones