"Argylle - Tajny szpieg", który kosztował 200 milionów dolarów, nie zarobił w kinach nawet połowy budżetu (gromadząc 96,2 mln dolarów w box offisie) i zebrał w przeważającej większości negatywne recenzje. Reżyser Matthew Vaughn przyznał w najnowszym wywiadzie, że zaskoczyła go taka reakcja na jego film. Matthew Vaughn o "jadowitych" recenzjach "Argylle'a"
Getty Images © Kate Green Opuściłem gardę przy "Argylle'u". Pokazy testowe poszły fantastycznie. Wieczór premiery był świetny i czułem ekscytację, jakbym wrócił do czasów "Przekrętu". Do głowy uderzyła mi sodówa. To zabawny film na poprawę samopoczucia. A przynajmniej myślałem, że to zabawny film na poprawę samopoczucia, przyznał
Vaughn w wywiadzie dla magazynu "Empire".
Nie nakręciliśmy "Obywatela Kane'a", ale kurczę, pojawiły się recenzje i pomyślałem sobie: "Co takiego zrobiłem, że obraziłem tych wszystkich ludzi?". Byli jadowici. Pod żadnym pozorem nie mówię, że film jest doskonały. Ale nie uważam, żeby był obraźliwy. To mnie zaskoczyło. Zrobiłem nawet rundkę po kinach, bo pomyślałem, że straciłem dystans. Wstrząsnęło to mną, dodał reżyser.
Drapię się po głowie, bo nie mogę tego zignorować. To nie było kilka negatywnych recenzji. Ale tak już bywa. Wyciągasz z takich sytuacji lekcję. Vaughn zwrócił jednak uwagę, że film znalazł swoją publiczność na platformie Apple TV+. Reżyser wciąż ma nadzieję, że uda mu się nakręcić sequel:
Radzimy sobie bardzo dobrze w streamingu. Film podoba się ludziom. Nic nie uczyniłoby mnie bardziej szczęśliwym niż możliwość realizacji kolejnej części. Dostaję wiadomości typu: "Wow, te recenzje były strasznie surowe!". Im więcej osób obejrzy "Argylle'a", tym większą szansa na realizację kolejnej części. Chciałbym to zrobić, mamy już plan na ten film. "Argylle - Tajny szpieg" - recenzja
O czym opowiadał "Argylle - Tajny szpieg"?
Bryce Dallas Howard wciela się w Elly Conway, samotną autorkę serii bestsellerowych powieści szpiegowskich, dla której ideałem jest wieczór w domu z komputerem i kotem Alfie. Kiedy jednak fabuła fikcyjnych książek Elly - które koncentrują się na tajnym agencie Argylle i jego misji rozwikłania globalnego syndykatu szpiegowskiego - zaczyna odzwierciedlać tajne działania prawdziwej organizacji szpiegowskiej, spokojne wieczory w domu stają się przeszłością. W towarzystwie Aidena (zdobywca Oscara
Sam Rockwell), uczulonego na koty szpiega, Elly (nosząca Alfiego w plecaku) ściga się po całym świecie, aby być o krok przed zabójcami. Granica między fikcyjnym światem Elly a prawdziwym zaczyna się zacierać.