"Fundacja": zdjęcia do trzeciego sezonu serialu Apple TV+ powstają w Polsce

Stacja 7 / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/%22Fundacja%22%3A+zdj%C4%99cia+do+trzeciego+sezonu+serialu+Apple+TV%2B+powstaj%C4%85+w+Polsce-154911
"Fundacja": zdjęcia do trzeciego sezonu serialu Apple TV+ powstają w Polsce
Trwają zdjęcia do trzeciego serialu "Fundacja". Część materiału powstaje w Polsce. Filmowców można spotkać m.in. w Warszawie.

"Fundacja": zdjęcia do trzeciego sezonu serialu Apple TV+ powstają w Polsce


Jak podaje katolicki portal Stacja 7, część zdjęć do  trzeciego sezonu serialu "Fundacja" zostanie zrealizowana w Polsce. Materiał powstaje m.in. w Warszawie – w Świątyni Opatrzności Bożej, Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN i Muzeum Historii Polski – oraz miejscowości Izabelin.

Świątynia Opatrzności Bożej wydała zezwolenie na realizację materiału w zamian za sfinansowanie instalacji wytwarzającej zieloną energię. Przyczyni się ona do znacznego obniżenia kosztów ogrzewania świątyni. Aktualnie trwają przygotowania do zdjęć. Mają one ruszyć już w najbliższą niedzielę i potrwają do 13 kwietnia.

Obecnie instalowane są elementy scenograficzne, głównie światła. Nad serialem pracują trzy ekipy – polska, czeska i amerykańska. To łącznie 500 osób na planie – powiedział Marek Drabik, pełnomocnik zarządu Centrum Opatrzności Bożej.

O serialu "Fundacja"


"Fundacja" to adaptacja bestsellerowego cyklu powieści autorstwa Isaaca Asimova. Opowiada o grupie wyrzutków, którzy muszą odbudować cywilizację i ocalić ludzkość w obliczu upadku Imperium Galaktycznego. Serial zadebiutował na Apple TV+ w 2021 roku. Aktualnie trwa produkcja trzeciego sezonu. Data premiery nowych odcinków nie jest na razie znana. W rolach głównych Lee Pace, Jared Harris, Terrence Mann, Cassian Bilton i Laura Birn.

TOP: zagraniczne produkcje kręcone w Polsce


Przypominamy odcinek programu TOP, w którym Łukasz Muszyński opowiada o zagranicznych produkcjach kręconych w Polsce: 


Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones