James Horner nie żyje

The Hollywood Reporter / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/James+Horner+nie+%C5%BCyje-112055
W poniedziałek czasu Los Angeles zginął James Horner, słynny kompozytor muzyki filmowej. Miał 61 lat.Horner zginął w katastrofie lotniczej. Należący do niego samolot rozbił się 60 mil na północ od Santa Barbara. Początkowo jednak nie było pewne, kto siedział za sterami. Śmierć kompozytora 11 godzin po wypadku potwierdziła na Twitterze jego asystentka Sylvia Patrycja.

Urodzony w Los Angeles James Horner pochodził z rodziny związanej z Hollywood. Jego ojcem był Harry Horner – scenograf, który zdobył dwa Oscary. Sam James Horner należał do najważniejszych twórców muzyki filmowej w Hollywood. Był 10-krotnie nominowany do nagrody Akademii Sztuki i Wiedzy Filmowej. Sześć nominacji zdobył jako kompozytor muzyki, czterokrotnie walczył w kategorii najlepsza piosenka. Dwie nominacje zamienił na Oscary. W 1997 roku zdobył nagrodę za muzykę oraz piosenkę do "Titanica". Jest też autorem ścieżki do takich widowisk jak "Obcy - decydujące starcie", "Pole marzeń", "Braveheart - Waleczne Serce", "Apollo 13", "Piękny umysł", "Avatar" i "Niesamowity Spider-Man".

Był płodnym twórcą. Kilka filmów, nad których muzyką pracował, wciąż czeka na premierę. Wśród nich jest "Southpaw" z Jakiem Gyllenhaalem.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones