Pole marzeń (1989)

Field of Dreams

Pewnego dnia farmer zaczyna słyszeć głos nakłaniający go, by wybudował boisko do baseballu na farmie kukurydzy. W czasie realizacji nietypowego przedsięwzięcia rozlicza się ze swoją przeszłością.

pokaż:
 
Kevin Costner Kevin Costnerjako: Kevin Costner Ray Kinsella
Kevin Costner jako Ray Kinsella
Amy Madigan Amy Madiganjako: Amy Madigan Annie Kinsella
Gaby Hoffmann Gaby Hoffmannjako: Gaby Hoffmann Karin Kinsella
Timothy Busfield Timothy Busfieldjako: Timothy Busfield Mark
James Earl Jones James Earl Jonesjako: James Earl Jones Terence Mann
James Earl Jones jako Terence Mann
Burt Lancaster Burt Lancasterjako: Burt Lancaster Dr Archibald "Moonlight" Graham
Frank Whaley Frank Whaleyjako: Frank Whaley Archie Graham
Dwier Brown Dwier Brownjako: Dwier Brown John Kinsella
Dwier Brown jako John Kinsella
zobacz pełną obsadę

ocena aktorów w filmie

Ray Liotta jako Shoeless Joe Jackson
Ray Liotta jako Shoeless Joe Jackson
7,7 46 głosów
Kevin Costner jako Ray Kinsella
Kevin Costner jako Ray Kinsella
7,7 87 głosów
James Earl Jones jako Terence Mann
James Earl Jones jako Terence Mann
7,4 34 głosy
Burt Lancaster jako Dr Archibald "Moonlight" Graham
Burt Lancaster jako Dr Archibald "Moonlight" Graham
6,9 57 głosów
Amy Madigan
rola: Annie Kinsella
6,7 22 głosy

Trzydziestosześcioletni mężczyzna wspomina swoją przeszłość z dystansem, ale i z pewnym żalem. Skończył Berkley, ożenił się z córką farmera ze stanu Iowa, urodziła im się córka, wreszcie kupił farmę w rodzinnych stronach żony. Wśród obrazów przeszłości przewija się myśl o ojcu. Ojciec kochał baseball i w nim widział przyszłość swojego syna. Okoliczności sprawiły, że Ray, choć również uwielbiał tę grę, na złość ojcu postanowił robić co innego. Do dziś żałuje słów, które sprawiły, że nigdy nie odnalazł powrotnej drogi do domu. Pewnego dnia, nie różniącego się niczym od innych, Ray usłyszał w środku pola dorodnej kukurydzy głos "Zbuduj je, a on przybędzie". Głos powtarza swoje z denerwującą regularnością, nie wyjaśniając w dodatku, co takiego należy zbudować. I oto w jednej cudownej chwili Ray dostrzega przed sobą boisko do baseballa, a na nim Joego Dez Butów - zmarłego w 1951 r najlepszego gracza w lidze, o którym tyle opowiadał mu ojciec. Ray czuje, że dano mu szansę, by spróbować zrobić coś ze swoim życiem, by zrealizować marzenie. Ku zgorszeniu sąsiadów Ray zaoruje spory kawał pola z dojrzewającą kukurydzą i poświęcając wszystkie oszczędności, buduje na nim boisko. "Właśnie stworzyłem coś zupełnie pozbawione logiki" mówi z uśmiechem patrząc na swoje dzieło.Mijają dni, Annie zastanawia się jak utrzymać farmę, mając nieużyteczne baseballowe boisko zamiast pola kukurydzy, gdy nagle na murawie pojawia się gracz. To Joe Bez Butów. Nie grał już 40 lat i wydaje mu się, że wreszcie trafił do nieba.Pojawiają się , kolejni dawno zmarli gracze z drużyny White Sox, dostrzegalni i dotykalni tylko dla Raya i jego rodziny. Kinsela jest szczęśliwy , nic sobie nie robi z docinków krewnych żony, którzy uważają go za świra. A pewnego dnia tajemniczy głos znów nakłania go, by ulżył czyjemuś cierpieniu. Niezwykły film! Opowieść o odzyskiwaniu utraconych uczuć, o wierze, która porusza góry - góry ludzkich serc. szczery i ciepły uśmiech Kevina Costnera pomaga uwierzyć, że nigdy nie jest zbyt późno na odwołanie złych słów.

  • Czy gdybyś usłyszał tajemniczy głos na polu, który kazałby Ci zbudować boisko baseballowe, zbudowałbyś je? Ray zbudował, bo kochał baseball ponad wszystko... Ray Kinsella (Kevin Costner) wraz ze swoją rodziną wiodą spokojne życie na farmie w stanie ... czytaj dalej

    zdaniem społeczności pomocna w: 83%

pozostałe informacje o filmie
Pole marzeń

muzyka:
zdjęcia:
na podstawie:
 
oceń twórców
boxoffice:
  • $64 431 625 w USA
  • $20 000 000 poza USA
studio:
  • Gordon Company
inne tytuły:
Shoeless Joe
  • (tytuł roboczy) USA

(więcej...)
  • Film kręcony był w Dubuque i Dyersville (stan Iowa), Galenie (stan Illinois) oraz w Bostonie (stan Massachusetts) w USA.
zobacz wszystkie tematy na forum

twórcy strony zobacz więcej

Cieszymy się, że Ty też masz łeb pełen filmów i chcesz podzielić się swoją wiedzą z innymi.
Niniejsza strona została utworzona dzięki takim jak Ty! Najwięcej treści dodali:

Dowiedz się więcej o