Josh Brolin o "Jonah Hex": To g***ny, p***ny film! Skąd ta złość?

Variety / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Josh+Brolin+o+%22Jonah+Hex%22%3A+To+g***ny%2C+p***ny+film+Sk%C4%85d+ta+z%C5%82o%C5%9B%C4%87+%E2%80%93+Filmweb-154351
Josh Brolin o "Jonah Hex": To g***ny, p***ny film! Skąd ta złość?
Pamiętacie film "Jonah Hex"? Josh Brolin pamięta. Aktor oświadczył, że nigdy nie przestanie psioczyć na film, bo był naprawdę zły (tak naprawdę użył dużo mocniejszych słów; odsyłamy do oryginału). Brolin wyjawił też, że odnowił ostatnio kontakt z jego reżyserem Jimmym Haywardem i nie żywi już do niego urazy. Co poszło w tym filmie nie tak?

"Jonah Hex" – to faktycznie "gówniany" film?


Nakręcony w 2010 roku "Jonah Hex" to ekranizacja komiksu DC pod tym samym tytułem. Film opowiada o przygodach łowcy nagród z Dzikiego Zachodu – Jonaha Hexa (w tej roli Brolin). Celem głównego bohatera jest wytropienie Quentina Turnbulla, który planuje wyzwolić konfederackie Południe.

Film nie spodobał się ani widzom, ani krytykom i zarobił na całym świecie jedynie 11 milionów dolarów. Po latach Brolin tłumaczy porażkę brakiem doświadczenia reżysera, który został zbyt pochopnie zatrudniony na to stanowisko. 

O filmie powiedział: Nigdy nie przestanę na niego s***ć, bo to gówniany, p***ny film. 

zwiastun filmu "Jonah Hex"

Podczas podobnej rozmowy w zeszłym roku Brolin ujawnił, że na zatrudnienie reżysera filmu miał jedynie dwa tygodnie i jego największym błędem było postawienie na Jimmy'ego Haywarda

Bardzo podobało mi się to, że był pełen entuzjazmu, ale nie miał doświadczenia i brakowało mu podejścia, jakiego oczekiwałem. 

Jego zdaniem Hayward nie robił wrażenia kogoś, kto na koniec dnia wraca do domu i szuka pogłębionych inspiracji, tylko raczej idzie na imprezę. 

Dodał jednak, że nie chce za wszystko obwiniać Haywarda, bo ostatecznie to przecież on sam go wybrał: 

Po prostu uważam, że popełniliśmy duży błąd z reżyserem. Nie chcę go za wszystko obwiniać, bo to był mój wybór, to był mój zły wybór. 

I dodał:

A potem studio przejęło kontrolę (...) i ​​było tylko gorzej... Tak się dzieje, gdy najważniejsze staje się schlebianie publiczności.

Producenci pytali, co możemy zrobić, żeby uczynić z niego najbardziej przystępny film. I ostatecznie stworzyli najmniej przystępny film – podsumował Brolin. 

Podczas ostatniej rozmowy z Brolinem Jimmy Hayward wyjawił mu, że właśnie zmaga się z rakiem kości i przeszedł w ostatnim czasie szereg operacji. 

Tymczasem Josha Brolina już za chwilę będziecie mogli oglądać w widowisku "Diuna: część druga".

Zwiastun filmu "Diuna: część druga"Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones