Koniec "Świata według Kiepskich". Polsat podjął decyzję o zakończeniu serialu

Wirtualnemedia.pl / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Koniec+%22%C5%9Awiata+wed%C5%82ug+Kiepskich%22.+Polsat+podj%C4%85%C5%82+decyzj%C4%99+o+zako%C5%84czeniu+serialu-146678
Koniec "Świata według Kiepskich". Polsat podjął decyzję o zakończeniu serialu
Telewizja Polsat podjęła decyzję o zakończeniu emisji serialu "Świat według Kiepskich". Sitcom, który zadebiutował na antenie stacji 16 marca 1999 roku, doczekał się 34 sezonów i prawie 600 odcinków. 

Koniec "Świata według Kiepskich" – przyczyny zakończenia produkcji


Jak ustalił portal Wirtualne Media, na decyzję o zaprzestaniu produkcji kultowego serialu miało się złożyć kilka czynników. Najbardziej znaczące z nich to śmierć Dariusza Gnatowskiego i Ryszarda Kotysa, czyli aktorów wcielających się w role Arnolda Boczka i Mariana Paździocha, sąsiadów granego przez Andrzeja Grabowskiego Ferdka Kiepskiego. Obaj byli związani z serialem od początku. Ostatni sezon odnotował też spadek oglądalności.

Polsat wraz z wydawnictwem SQL pracuje nad książką mającą być zwieńczeniem produkcji. Znajdą się w niej anegdoty i ciekawostki z planu. Premiera zaplanowana jest na jesień tego roku. 

Fenomen "Świata według Kiepskich"


W pierwszych latach nadawania "Kiepscy" byli bezustannie krytykowani. Dopiero wraz z upływem czasu i dzięki miłości publiczności sitcom zdobył miano kultowego – powiedziała Wirtualnym Mediom Nina Terentiew, dyrektor programowa Telewizji Polast. Przypomniała także, że fani serialu zawsze będą mogli do niego wrócić dzięki bezpłatnej platformie Polsat Go, na której dostępne są wszystkie sezony. 

Bohaterem serialu jest Ferdynad Kiepski (Andrzej Grabowski) – bezrobotny amator piwa, który wraz z rodziną mieszka na wrocławskim osiedlu Kosmonautów, przy ulicy Ćwiartki 3/4. Jego życiowym celem jest zdobycie bogactwa przy jak najmniejszym wysiłku. 

W pozostałych rolach m.in. Marzena Kipiel-Sztuka jako Halina Kiepska, żona bohatera, Ryszard Kotys i Dariusz Gnatowski jako Marian Paździoch i Arnold Boczek, sąsiedzi bohaterów oraz Bartosz Żukowski i Barbara Mularczyk jako Walduś i Mariolka, dzieci Ferdka i Haliny. W serialu występowali także Krystyna Feldman jako babka Rozalia Kiepska oraz Bohdan Smoleń, który wcielał się w listonosza Edzia.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones