serial Oglądaj odcinki według kolejnośc. Ten serial opowiada jedną historię we wszystkich odcinkach. Oglądanie po kolei ma duże znaczenie dla zachowania ciągłości fabuły i śledzenia wszystkich wątków.
serial

Świat według Kiepskich

1999 - 2022
22m
6,6 110 741
ocen
6,6 10 1 110741
6,1 9
ocen krytyków
Losy przeciętnej polskiej rodziny mieszkającej w jednej z wrocławskich kamienic. więcej mniej
Świat według Kiepskich zobacz gdzie obejrzeć online

gatunek

produkcja

premiera

nagrody

Serial opowiada o przeciętnej polskiej rodzinie mieszkającej w jednej z wrocławskich kamienic. Głowa rodziny, Ferdynand Kiepski, całymi dniami siedzi ze swym synem Waldkiem przed telewizorem i popija piwo. Cały dom jest na głowie jego żony - Haliny, która jest pielęgniarką. Do tego dochodzi jeszcze babcia, która jest zapaloną fanką "Koziołka Matołka".

na podstawie
dystrybucja
Syrena EG
studio
ATM Grupa S.A. (produkcja wykonawcza) / Telewizja Polsat
tytuł oryg.
Świat według Kiepskich
inne tytuły
Janusz Rewiński, Grzegorz WarchołKrzysztof Kowalewski i Stanisław Tym odrzucili propozycję zagrania Ferdynanda Kiepskiego. Kandydatem był także Ryszard Kotys, który okazał się być za stary do roli i ostatecznie zagrał postać Mariana Paździocha. Casting z kolei wygrał Andrzej Gałła, jednak producenci zdecydowali się obsadzić bardziej znanego aktora.
Marzena Kipiel-Sztuka była przymierzana do roli Heleny Paździoch.
Anna Majcher odrzuciła propozycję zagrania Haliny Kiepskiej, bo przyjęcie roli wiązało się z przeprowadzką do Wrocławia.
Serial "Świat według Kiepskich" po kilku latach emisji stał się ikoną polskiej telewizji, a dialogi bohaterów weszły do języka potocznego, no bo kto nie zna powiedzeń: "W tym kraju nie ma pracy dla ludzi z moim wykształceniem", "Jak nie jak tak" czy "W mordę jeża". Fabuła każdego odcinka jest wciągająca. Ukazuje ona w ciekawy i specyficzny sposób... więcej
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

teraz trochę bardzie politykują i umoralniają, ale i tak fajnie się ogląda

Obie te postaci są po prostu nędzne, zupełnie zbędne i wprowadzone na siłę. Dodatkowo właśnie przez nie, Ferdynand musiał zatracić swój dawny charakter i stać się gburem, aby nie przyćmiewać tych pseudo-komediowych gwiazdeczek.

Serio, obejrzyjcie sobie stare sezony ŚWK, a nowe.

Nowe ŚWK to istne dno.

Uwielbiałam ten serial i nawet zmiany które przez lata wprowadzali traktowałam jako konieczność, bo w końcu trzeba zmieniać żeby nie było nudno.
Miałam masę szacunku do aktorów za świetne kreacje wcale nie najprostszych charakterów ale to co zaprezentowali sobą w ostatnim odcinku to szmatławstwo i sprzedajność...

Od początku do końca mistrzowski! Ale bez p. Rysia i p. Darka to już nigdy nie będzie to samo niestety...

Potem przyszedł Yoka i stał się gównem.