Nie żyje Morgan Spurlock. Reżyser "Super Size Me" miał 53 lata

Variety / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Nie+%C5%BCyje+Morgan+Spurlock.+Re%C5%BCyser+%22Super+Size+Me%22+mia%C5%82+53+lata-155778
Nie żyje Morgan Spurlock. Reżyser "Super Size Me" miał 53 lata
źródło: Getty Images
autor: Ilya S. Savenok
W wieku 53 lat zmarł niespodziewanie nominowany do Oscara dokumentalista Morgan Spurlock, autor głośnego filmu "Super Size Me". Reżyser zmagał się od dłuższego czasu z chorobą nowotworową. 

Rodzina żegna Morgana SpurlockaTo był smutny dzień, gdy żegnaliśmy mojego brata Morgana – napisał w oficjalnym oświadczeniu Craig Spurlock, jeden ze starszych braci zmarłego. – Morgan dał tak wiele przez swoją sztukę, pomysły i hojność. Świat stracił prawdziwego kreatywnego geniusza i wyjątkowego człowieka. Jestem bardzo dumny, że mogłem z nim współpracować.      

Morgan Spurlock: kariera zakończona przez skandalNim Morgan Spurlock został filmowcem, był dramatopisarzem oraz producentem głośnego programu "I Bet You Will" nadawanego przez stację MTV. Ogólnoświatową sławę przyniósł mu dokument "Super Size Me" z 2004 roku. Spurlock położył w nim na szali własne zdrowie, żywiąc się przez 30 dni z rzędu wyłącznie daniami z McDonald's. Z pozoru zabawny eksperyment przyniósł przerażające rezultaty. Prócz nominacji do Oscara film otrzymał m.in. nagrodę na festiwalu Sundance oraz laur Gildii Scenarzystów.


Od tamtej pory Spurlock wyprodukował i wyreżyserował wiele innych filmów oraz projektów telewizyjnych. Do najbardziej znanych należą "Gdzie jest Osama Bin Laden?", "Freakonomia" czy "POM Wonderful prezentuje: Najlepiej sprzedany film". W 2010 roku za "The Simpsons 20th Anniversary Special: In 3-D! On Ice!" nominowany był do nagrody Emmy. W tym samym roku zainaugurował na stronie HULU.com serię "A Day In the Life of..." i został gospodarzem programu "50 Documentaries to See Before You Die". W 2017 roku Spurlock nakręcił sequel "Super Size Me", w którym przedstawił kulisy otwarcia własnej restauracji typu fast food.

W grudniu 2017 roku, w miarę jak ruch #MeToo zyskiwał na popularności, Spurlock zamieścił długi wpis w mediach społecznościowych. Przyznał w nim, że jest "częścią problemu". Reżyser ujawnił, iż wielokrotnie zdradzał swoje żony, a także zawarł ugodę z byłą asystentką w sprawie o molestowanie seksualne. Przyznał również, że w trakcie studiów został oskarżony o gwałt. Wpis zakończył karierę filmową Spurlocka.  

Zwiastun filmu "Super Size Me"Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones