film

Super Size Me

2004
1h 40m
6,4 21 505
ocen
6,4 10 1 21505
6,6 16
ocen krytyków
Morgan Spurlock postanawia przez miesiąc odżywiać się wyłącznie w restauracjach McDonald's i ograniczyć ruch - jak przeciętny Amerykanin. Zobacz pełny opis
Super Size Me zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

Złoty Satelita
Film zdobył nagrodę Złoty Satelita, 2 inne nagrody oraz 6 nominacji
Sprawdź wszystkie nagrody
Happy Meal
Odkąd tylko pojawiły się na rynku, fast foody zyskały nie tylko ogromną popularność ale i rzesze zagorzałych... ... czytaj więcej
false
Ewelina Nasiadko
Super Size Me
Zwiastun nr 1
nr 1 2009-11-16T11:34:33 https://fwcdn.pl/webv/38/17/13817/z01.13817.4.jpg

Morgan Spurlock przez miesiąc żywi się w McDonaldzie spożywając dziennie trzy posiłki i utrzymując amerykańską dzienną normę 2,5 tys. kroków. Efekt? Zobaczcie sami. McDonald's nazywa działania Spurlocka nieodpowiedzialnymi. Zapowiedział już też zmniejszenie porcji, zwłaszcza frytek, a do wiosennego menu wprowadził wodę i sałatki. Jako prezent można otrzymać licznik kroków, ma on zachęcić Amerykanów do chodzenia.

boxoffice
$20 641 054 na świecie
$11 536 423 w USA
$9 104 631 poza USA
budżet
$65 000
dystrybucja
Kino Świat
studio
Con, The / Kathbur Pictures / Studio On Hudson (współudział)
tytuł oryg.
Super Size Me
inne tytuły
Zdjęcia do filmu kręcono w Appleton (Wisconsin), Beckley (Wirginia Zachodnia), Nowym Jorku (Nowy Jork), Chicago, Naperville, Oak Brook (Illinois,), Houston (Teksas), Los Angeles (Kalifornia), Worcester (Massachusetts), Indianapolis (Indiana), Seattle (Waszyngton), a także w Waszyngtonie (Dystrykt Kolumbii) w USA.
Dwa miesiące po premierze dokumentu na festiwalu w Sundance, McDonald's zdecydowało, że nie będą sprzedawać żadnego z produktów menu "Super Size".
Spurlock wpadł na pomysł nakręcenia filmu, kiedy leżał na kanapie objedzony po posiłku z okazji Święta Dziękczynienia. Zobaczył wtedy w telewizji wiadomość o dwóch dziewczynach, które pozwały McDonald's za doprowadzenie ich do otyłości.
Film ten rzeczywiście należy do obrazów oryginalnych i nietypowych, jeśli porównamy go z królującymi na naszych ekranach filmami akcji, w których dobry bohater strzela do tych złych, czy też z kolejnymi ekranizacjami kolejnych przygód kolejnego superbohatera rodem z kolejnego komiksu. Jest to film... no może nie całkiem dokumentalny, bo przecież... więcej
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Złe założenie

ocenił(a) film na 4

Film zrobiony nieźle, ale nie odkrywa nic nowego. Jedząc przez miesiąc tylko zwykły chleb człowiek też by się pochorował. Wybór padł na McDonald, bo takie są stereotypy "przyczyn otyłości". Równie dobrze można nakręcić film o jedzeniu pizzy i oskarżyć pizzerie dokładnie o to samo.

mam wrażenie że facet zachorował od przejedzenia i braku sportu, sądzę że po polskim bigosie, skwarkach i salcesonie wysiadłby po tygodniu

McSyff

ocenił(a) film na 6

Morgan Spurlock trafił w idealny moment ze swoim filmem. Akurat za kadencji Busha uderzanie w Amerykańskość stało się modne. Tak więc nakręcił dokument o jednej z największych dum koleżków z USA- McDonaldsie. Misja w sumie szczytna, zważywszy jak wieloma cierpieniami poparta.
Nie omieszkał jednak ubarwić całości...

Szczerze to nic specjalnego. Na plus, że dodawali też inne ciekawostki i wywiady z różnymi osobami. Ode mnie 6/10.

Smalczyk, goloneczka, słoninka czy skwarki ze świni!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones