Patrick Wilson odbierze nagrodę "Pod Prąd" i osobiście powita gości Mastercard OFF CAMERA

Informacja nadesłana
https://www.filmweb.pl/news/Patrick+Wilson+odbierze+nagrod%C4%99+%22Pod+Pr%C4%85d%22+i+osobi%C5%9Bcie+powita+go%C5%9Bci+Mastercard+OFF+CAMERA-155147
Patrick Wilson znany jest z wielu ról, zarówno w musicalach na Broadwayu jak i wielkobudżetowych produkcjach filmowych. To aktor ceniony przez krytykę i uhonorowany licznymi nagrodami. Masowej publiczności jest znany dzięki roli Eda Warrena w serii filmów "Obecność". Podczas 17. edycji Mastercard OFF CAMERA w Krakowie zaszczyci widzów swoją obecnością podczas pokazu specjalnego filmu "Hard Candy" oraz odbierze nagrodę "Pod Prąd".


17. Międzynarodowy Festiwal Kina Niezależnego Mastercard OFF CAMERA 2024 startuje już 26 kwietnia. Organizatorzy ujawniają kolejnych gości, wśród których będzie Patrick Wilson – odbierze on nagrodę "Pod Prąd", przyznawaną od 2010 roku osobistościom szczególnie zasłużonym dla niezależnego kina. Jej laureatami w poprzednich latach byli m.in. David Thewlis, John Malkovich oraz Agnieszka Holland.

Jesteśmy od dawna pełni podziwu dla talentu aktorskiego Patricka Wilsona. Niemal piętnaście lat temu, podczas jednej z pierwszych edycji Festiwalu Mastercard OFF CAMERA, pokazywaliśmy świetną "Pułapkę", w którym, obok Elliota Page'a, gra główną rolę. Po latach wracamy do tego mistrzowsko skonstruowanego thrillera, niezapomnianej filmowej gry w przysłowiowych "kotka i myszkę", przy okazji wizyty Wilsona na naszym Festiwalu. Przyznajemy mu Nagrodę Pod Prąd, w uznaniu dla jego bogatej filmografii i dorobku. Przede wszystkim za konsekwentne podążanie własną ścieżką artystyczną, w ramach której łączy sprzeczne z definicji porządki: karierę w teatrze i broadwayowskich musicalach, granie pierwszoplanowych ról w światowych hitach box office i blockbusterach - chociażby - serii "Obecność" i "Aquaman" z występowaniem z odważnych obyczajowo produkcjach, w rodzaju "Aniołów w Ameryce" i "Małych dzieci", które na trwałe weszły do kanonu współczesnej (pop)kultury.
Grzegorz Stępniak, Dyrektor Artystyczny Międzynarodowego Festiwalu Kina Niezależnego Mastercard OFF CAMERA.

Film "Pułapka" (ang. “Hard Candy") opowiada o spotkaniu nastoletniej Hayley z dużo starszym od siebie Jeffem – przystojnym fotografem mody poprzedzonym rozmowami na internetowym czacie. Kiedy spotykają się u niego w domu na jaw wychodzą prawdziwe intencje obydwu stron, które mogą mieć poważne i śmiertelne konsekwencje.

Pokaz specjalny filmu "Hard Candy" z udziałem Patricka Wilsona odbędzie się w sobotę 27 kwietnia w Kinie Kijów o godzinie 19.00 podczas Mastercard OFF CAMERA – bilety dostępne w sprzedaży już wkrótce!


Patrick Wilson, urodzony w Virginii i wychowany w St. Petersburg na Florydzie, studiował Sztuki piękne na Uniwersytecie Carnegie Mellon. Swoje pierwsze kroki stawiał na deskach teatralnych. W kinowej sensacji, filmie "Aquaman James’a Wan’a, Wilson zachwycił publiczność rolą Króla Orma. Niedawno zadebiutował w roli reżysera w piątej części filmów z serii "Naznaczony", zatytułowanej "Naznaczony: Czerwone Drzwi".

Przełomową rolą w karierze Wilson'a była rola Joe Pitt’s w głośnym mini serialu HBO "Anioły w Ameryce" (2003), za którą dostał nominację do nagród Golden Globe i Emmy. Nominacje dla najlepszego aktora w serial limitowanym do nagród Golden Globe i Critics’ Choice przyniosła mu też rola Lou Solverson’a w serialu Fargo. Inne rozliczne filmy i seriale, w których grał Wilsom to "Obecność", "Prometeusz", "Jack Strong", "Małe dzieci", czy "Upiór w operze" Razem z paroma filmowymi znajomymi Wilson założył spółkę Cinema Lab, której celem jest przywrócenie dawnej świetności kinom dotkniętym przez pandemię. Spółka ma w planach zakup, renowację i reaktywowanie kin na terenie całych Stanów Zjednoczonych.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones