Mastercard OFF CAMERA: "Dyrygent" – pokaz specjalny z udziałem Andrzeja Seweryna

Informacja nadesłana
https://www.filmweb.pl/news/Mastercard+OFF+CAMERA%3A+%22Dyrygent%22+%E2%80%93+pokaz+specjalny+z+udzia%C5%82em+Andrzeja+Seweryna-155184
Mastercard OFF CAMERA: "Dyrygent" – pokaz specjalny z udziałem Andrzeja Seweryna
Film Andrzeja Wajdy "Dyrygent" z 1979 roku to wybitny popis aktorski Johna Gielguda, Krystyny Jandy oraz Andrzeja Seweryna, który za rolę w filmie otrzymał Srebrnego Niedźwiedzia na Festiwalu Berlinale. Tuż przed projekcją rozmowę z Andrzejem Sewerynem poprowadzi Grażyna Torbicka. Pokaz specjalny odbędzie się 3 maja 2024 roku o godzinie 19.00 w Kinie Kijów.

Wybór "Dyrygenta" jest nie bez znaczenia - Andrzej Wajda patronuje bowiem Krakowskiej Nagrodzie Filmowej Andrzeja Wajdy w Konkursie Głównym "Wytyczanie Drogi". Dzięki swojej postawie, ale także wybitnej filmografii zapisał się już na zawsze jako pionier nurtu kina niezależnego. Echa jego twórczości wybrzmiewają w kinie do dzisiaj.

Akcja filmu "Dyrygent" toczy się wokół Marty (Krystyna Janda), skrzypaczki, która podczas stypendium w Nowym Jorku poznaje Johna Lasockiego (John Gielgud) – dyrygenta, który był wielką miłością jej matki. Lasocki postanawia przyjechać do Polski, by poprowadzić wykonanie V symfonii Beethovena w rodzinnym mieście Marty. Początkowo wydaje się to wielką szansą i inspiracją dla męża Marty – Adama (Andrzej Seweryn), który jest dyrygentem orkiestry, jednak z czasem zaczyna być o niego zazdrosny.

W specjalnej rozmowie poprzedzającej projekcję w kinie Kijów, Andrzej Seweryn opowie o współpracy z Andrzejem Wajdą Grażynie Torbickiej, która od lat współpracuje z Festiwalem Mastercard OFF CAMERA i prowadzi rozmowy z twórczyniami i twórcami kina niezależnego.

Partnerem pokazu specjalnego filmu "Dyrygent" jest Bank BNP Paribas.

Bilety są już dostępne w sprzedaży na: https://www.offcamera.pl/harmonogram/

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones