Smolik na tegorocznym Tofifest

Informacja nadesłana
https://www.filmweb.pl/news/Smolik+na+tegorocznym+Tofifest-99145
Koncert Smolika prezentujący muzykę z albumu "The Trip" oraz premiera filmowej wersji tej płyty uświetnią zakończenie tegorocznej edycji MFF Tofifest w Toruniu. Interaktywny film "The Trip" jest zdobywcą "internetowego Oscara" - Webby Award 2013. Reżyser filmu Dawid Marcinkowski odbierze podczas gali zakończenia festiwalu nagrodę specjalną - Flisaka Tofifest.


Smolika nie trzeba przedstawiać żadnemu z fanów dobrej muzyki w kraju. To obsypany nagrodami znakomity autor i producent muzyczny. Podczas zakończenia Tofifest zagra koncert, prezentujący swoje największe hity oraz soundtrack do filmu "The Trip", autorstwa kolektywu KISSINGER TWINS. Współtwórcą tego bazującego w Londynie duetu artystycznego jest wywodzący się z Torunia reżyser i specjalista od intermediów Dawid Marcinkowski. Muzyka Smolika wraz z filmem Marcinkowskiego splatają się w jeden wielki interaktywno-multimedialny projekt swobodnie korzystający z możliwości internetu, muzyki i filmu. Na scenie wraz ze Smolikiem wystąpią między innymi Kasia Kurzawska i Radek "Skubas" Skubja.

"The Trip", nagrodzony w tym roku internetowym Oscarem czyli WEBBY AWARD, jest historią wielkiej mistyfikacji rządu amerykańskiego opowiedzianą przez jednego z jej głównych bohaterów filmowca Jacka Torrance'a, który w 1969 został zatrudniony przez tajne służby, by "zabrać Amerykę na księżyc". Projekt obejmuje też specjalnie zaprojektowaną nową stronę internetową Andrzeja Smolika i jego interaktywny teledysk).

Smolik, który zagra 27 października 2013 ROKU o godzinie 21.00 na scenie Centrum Festiwalowego - klubu Od Nowa - to jeden z najważniejszych artystów na polskiej scenie muzycznej. Przy swoich autorskich projektach współpracował m.in. z: Emmanuelle Seigner, Arturem Rojkiem, Noviką, Miką Urbaniak, Kasią Kurzawską i wieloma innymi. Jego albumy osiągają statusy "Złotych" i "Platynowych" . Smolik jest laureatem wielu nagród branżowych i cieszy się uznaniem krytyków i publiczności. Jest też niekwestionowaną gwiazdą wśród polskich producentów muzycznych. Produkował utwory i płyty dla takich artystów jak: Krzysztof Krawczyk, Kasia Nosowska, Robert Gawliński, Maryla Rodowicz czy Maria Peszek.

Dawid Marcinkowski zasłynął w świecie swoim debiutanckim filmem interaktywnym "SUFFERROSA" , pokazywanym na Tofifest 2010 i nominowanym do Europrix oraz Webby Award . Jedna z największych sław światowej reklamy, ERNIE SCHENCK powiedział o Marcinkowskim: "Widzę tu przyszłość Hollywood i pochodzi ona z Polski".

Artysta odbierze, podczas gali zakończenia festiwalu, FLISAKA TOFIFEST dla wybitnego twórcy związanego z regionem kujawsko-pomorskim. Flisak Tofifest, fundowany tradycyjnie przez prezydenta Torunia Michała Zaleskiego, jest najstarszą nagrodą dla kina regionalnego przyznawaną na polskich festiwalach. Towarzyszy bowiem Tofifest od pierwszej edycji w 2003 roku.

11. edycja Tofifest odbędzie się w Toruniu w dniach 21-27 października.
Udostępnij: