Abhishek Amitabh Srivastav

Abhishek Bachchan

biografie

(1)
  • Abhishek Bachchan urodził się 5 lutego 1976. Jest indyjskim aktorem filmowym, który zadebiutował w 2000 roku. Należy do gwiazd współczesnego Bollywoodu.
    Abhishek jest synem ikony Bollywood Amitabha Bachchana i sławnej aktorki Jayi Bhaduri. Ukończył naukę w Bombay Scottish School i w Aiglon School w Szwajcarii. Następnie udał się do Stanów Zjednoczonych aby zakończyć edukację na Uniwersytecie w Bostonie. Przerwał jednak studia, gdyż wybrał drogę kariery.
    Swą przygodę z filmem rozpoczął w 2000 roku, rolą w obrazie Refugee w reżyserii J.P. Dutta. Partnerowała mu Kareena Kapoor. Film nie był sukcesem. W rozpiętości czterech lat Bachchan wystąpił w wielu filmach, które - podobnie jak debiut - nie były sukcesami. Dopiero w filmie Yuva w reżyserii Mani Ratmana pokazał swój wielki aktorski talent. Za tą rolę otrzymał Nagrodę Filmfare dla Najlepszego Aktora Drugoplanowego.
    Od roku 2004 rozpoczyna się pasmo sukcesów Abhisheka. Film Dhoom nakręcony dla wytwórni Yash Raj Films, gdzie partnerowali mu John Abraham, Uday Chopra, Rimi Sen i Esha Deol był wielkim przebojem. W 2005 roku ugruntował swoją pozycję występując w hitach: Bunty Aur Babli, Sarkar, Dus i Bluffmaster.
    Następnymi filmami w których wystapi Abhishek będą długo oczekiwane Kabhi Alvida Naa Kehna w reżyserii Karana Johara i Dhoom 2 (sequel filmu Dhoom), zapowiedziane na rok 2006.

opinie i nagrody
multimedia