Adriana Francesca Lima

Adriana Lima

biografie

(3)
 • Adriana Lima urodziła się w miejscowości Salvador. Niebieskooka piękność zawdzięcza swój egzotyczny wygląd francusko-portugalsko-amerykańsko-karaibskim korzeniom.
  Podobnie jak jej koleżanki po fachu- Ana Beatriz Barros i Gisele Bundchen- Adriana pochodzi z niewielkiego miasta. Jej przemiana z mało znanej dziewczyny do światowej sławy modelki miała miejsce po zajęciu drugiego miejsca w wyborach Ford Supermodel na światowym poziomie (po tym jak w 1996 roku zwyciężyła w wyborach Ford Supermodel organizowanym w jej kraju).
  W wieku 16 lat Adriana podpisała kontrakt z agencją Elite Model Management. Zaraz po tym przeprowadziła sie do Nowego Jorku - jednego ze światowych centrum mody. Tutaj jej portfolio rozszerzyło się o zdjęcia dla Vogue (Italia) w 1997, Vogue (Wielka Brytania), I-D (Wielka Brytania), Marie Claire (Brazylia) i Vogue (Italia) w 1998.
  Adriana pozowała także dla Vogue (Stany Zjednoczone, Niemcy, Wielka Brytania) i Marie Claire (Włochy)- dla wszystkich w 1999 roku. Przechadzała się ona również po wybiegach na pokazach projektantów takich jak: Cynthia Rowley, Vera Wang, Christian Lacroix, Emanuel Ungaro, Betsey Johnson, Girls Rule, Richard Tyler, Emporio Armani, Giorgio Armani, Fendi, Randolph Duke, Ralph Lauren czy Valentino.
  Jednym z najważniejszych wydarzeń w karierze tej modelki był udział w pokazie Victoria's Secret Summer 2000 Swimwear Catalogue, gdzie Adriana wystepowała razem z takimi sławami jak Laetitia Casta czy Heidi Klum.
  Adriana wsytępowała w kampaniach Anna Sui Jeans, Bebe, BCBG, Keds, XOXO, Gasoline, Mossimo, Victoria's Secret i Guess?.

 • Adriana Lima dosyć wcześnie zaczęła karierę modelki. Miała ona tylko 13 lat, gdy została odkryta przez agenta w centrum handlowym. Jako 15-latka wygrała konkurs Ford Supermodel, organizowany w jej rodzinnej Brazylii, a wkrótce zajęła drugie miejsce w takich samymch wyborach, ale na poziomie światowym. Niedługo potem, mówiaca łamaną angielszczyzną dziewczyna, przeprowadziła się do Nowego Jorku i podpisała kontrakt z Elite Model Management.

  Pierwsza wielka szansa Adriany nadeszła, gdy ukazała się ona wysoko na tablicy ogłoszeń Vassarette w New York’s Times Square. Potem dziewczyna szybko zdobyła ogólnoświatowe uznanie i została zatrudniona w kampaniach GUESS? Wailea , Los Angeles oraz Costanoa. Lima szybko została gwiazdą świata mody.

  Adriana współpracowała z wieloma znanymi na całym świecie fotografami. Należeli do nich między innymi: Steven Meisel, Patrick Demarchelier, Peter Lindbergh czy Ellen von Unwerth. Ta modelka pozowała również dla magazynów mody, w skład których wchodziły: Vogue (Włochy), Marie Claire, Elle, Harper’s Bazaar i inne. Jednak dziewczyna na tym nie poprzestała i wkrótce można ja było zobaczyć nie tylko na "papierze" ale również w telewizji. A dokłaniej na kanałach: E! Entertainment Television, The Travel Channel, Viva i Extra. Adriana zagrała również w filmie "“The Follow" i pokazała się w wideoklipie Lenny'ego Kravitza "Yesterday Is Gone".

  Lima od małego chciała pomagać dzieciom w jej rodzimej Brazylii. To marzenie się spełniło.

 • Adriana Francesca Lima ur. 12 czerwca 1981 w mieście Salvador. Gdy miała 13 lat zaczęła pozować w centrum handlowym. W wieku 15 lat wzięła udział w konkursie w jej rodzimej miejscowości Ford Supermodel, który wygrała. Rok po tym konkursie zorganizowano taki sam tylko na poziomie światowym, gdzie zajęła 2. miejsce. Przeprowadziła się do Nowego Jorku, gdzie podpisała kontrakt z Elite Model Management. Kiedy znalazła się wysoko na tablicy ogłoszeń Vassarette w New York’s Times Square otworzyła się przed nią pierwsza wielka szansa, szybko stała się jedną z większych gwiazd mody. Współpracowała z wieloma znanymi na całym świecie fotografami takimi jak: Steven Meisel, Patrick Demarchelier, Peter Lindbergh czy Ellen von Unwerth. Chodziła po wybiegach na pokazach znanych projektantów : Cynthia Rowley, Vera Wang, Christian Lacroix, Emanuel Ungaro, Betsey Johnson, Girls Rule, Richard Tyler, Emporio Armani, Giorgio Armani, Fendi, Randolph Duke, Ralph Lauren czy Valentino. Pozowała dla magazynów mody między innymi: Vogue, Marie Claire, Elle czy Harper’s Bazaar. Występowała na kanałach: E! Entertainment Television, The Travel Channel, Viva i Extra. Zagrała również w filmie The Follow, a także w wideoklipie Lenny'ego Kravitza pt.: Yesterday Is Gone. Prawdziwy status gwiazdy zdobyła, gdy stała się twarzą Victoria's Secret, producenta luksusowej damskiej bielizny. W 2005 roku znalazła w słynnym kalendarzu Pirelli. Występował również na sesjach dla Anny Moliari. Adriana występuje w kampanii reklamowej włoskiej sieci telefonii komórkowej Italian TIM. Adrianę Limę zalicza się obok m.in. Giselle Bundchen i Alessandry Ambrosio do generacji brazylijskich modelek, które od kilku lat zdominowały rynek światowej mody.

opinie i nagrody
multimedia
Ostatnio odwiedzone
wyczyść historię