[{"id":6,"name":"actors","above5p":true,"career":{"name":"aktor"},"ranking":{"name":"Ról aktorskich","link":"/person/ajax/roles/290545/6","url":"/ranking/person/actors/male"},"rating":{"count":14,"rate":6.785714285714286,"desc":"ocen","profession":"gry aktorskiej"}},{"id":22,"name":"guest","above5p":true,"career":{"name":"gościnnie"},"ranking":{"name":"Występów gościnnych","link":"/person/ajax/roles/290545/22","url":"/ranking/person/guest"},"rating":{"count":2,"rate":6.5,"desc":"oceny","profession":"gry aktorskiej"}}]
6,8
14 ocen gry aktorskiej
Adrien Jolivet
Syn producenta francuskiego Pierre'a Joliveta, bratanek humorysty, Marca Joliveta oraz wnuczek aktorki komediowej, Arlette Thomas, znanej z ról Titi i Calimero. Od dziecka obracał się w środowisku artystycznym, co wywarło duży wpływ na rozwój jego przyszłej kariery. Uczęszczał na kurs w Eva Saint-Paul, otrzymał kilka ról w teatrze, w telewizji i filmach krótkometrażowych. Zwłaszcza film ''Bebe Raquin'' Pascal-Alexa Vincenta, który prezentowany był na festiwalu w Cannes w 2005 r. można nazwać sporym sukcesem.
Jego kariera na dużym ekranie rozpoczyna się w momencie zagrania Davida w 2004 r. w komedii "Kiedy będę miała 20 lat" u boku Marilou Berry. Rok później ojciec obsadza go jako głównego bohatera w reżyserowanej przez siebie komedii ''Zim and co''. Dzięki tej roli otrzymuje nominację do Cezara 2006 w kategorii "Najbardziej obiecujący młody aktor". Współtworzy również muzykę do tej produkcji wraz z Sachą Sieff. Jego kolejnym osiągnięciem staje się rola syna Catherine Deneuve w ''Après lui'' Gaël'a Morela (2007). W międzyczasie gra też główną rolę w ''Voleurs de chevaux'' Michy Wald.
W 2008, ojciec znów angażuje go do komedii ''La Très Très Grande Entreprise''.
Adrien, gdy nie gra, poświęca czas swoim pasjom. Uwielbia sport, książki i muzykę.
Jest również wokalistą i gitarzystą zespołu Jolijo.
Więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 20 grudnia 1981

miejsce urodzenia: Suresnes, Francja

Jest synem francuskiego reżysera Pierre'a Joliveta.

forum osoby Adrien Jolivet

Na razie nikt nie dodał wątku na forum tej osoby.
Spróbuj swoich sił i podziel się opinią.
Możesz być pierwszy!

Dodaj wątek na forum