Aleksandr Dowżenko

7,5
30 ocen pracy reżysera
powrót do forum osoby Aleksandr Dowżenko

Niczym Eisenstein!

użytkownik usunięty

Aleksander Dowżenko - prywatnie jeden z moich "koryfeuszy kina radzieckiego" i "prymarny kreator", osobiście stawiany niemalże na równi z Eisensteinem.

Doskonały "Arsenał" - mistrzowski i pionierski montaż, znakomite zdjęcia, filmowe eksperymenty i innowacyjność widoczna w posłużeniu się symbolami oraz przełomowe sceny, które trwale i niezatarcie zapisały się na kartach historii kina radzieckiego.

Legendarna, kultowa, będąca triumfem kina radzieckiego, wirtuozeria montażu, artystyczna harmonia, obecność "filmowych alegorii", refleksyjna wymowa - "Ziemia" - kunszt pod każdym względem!


Czy ktoś wie, gdzie zdobyć można "Bitwę za naszą Radziecką Ukrainę"?

tej Twojej BITWY jak i paru innych, mniej znanych filmów Dowżenki zdobyć nie mogę. Się starałem i nie wyszło, nikt nic nie wie. Jak się czegoś dowiesz to - uprasza się - poinformuj świat o odkryciach.

Mateusz_Glowacki

Głowacki, wymiatasz :)

Mateusz_Glowacki

Ja wiem , gdzie można zdobyć całą filmografię Dowżenki, poprawioną cyfrowo z napisami w 3 językach do wyboru angielski, francuski rosyjski:)
Jak coś pisać

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones