Alicja Bachleda-Curuś

6,6
8 944 oceny gry aktorskiej
powrót do forum osoby Alicja Bachleda-Curuś

Od którego roku Alicja mieszka w Stanach, że mówi z amerykańskim akcentem?

użytkownik usunięty
Martusia190406

Jakoś Marek Włodarczyk nic nie szprecha jak mówi. Ona chce mówić z angielskim akcentem i już.

Binula

moim zdaniem bardzo dobrze że dziewczyna tak szybko opanowała akcent,ponieważ dzięki temu dostała role które tego wymagały. Ma dziecko ze znanym aktorem,więc wiadomo iż będzie występować publicznie, udzielać wywiadów,bardzo jej się przyda ta zdolność. Widać tylko że się stara i chciałaby zrobić nie tylko karierę (skoro zaszła tak daleko i udało jej się wybić w stanach),ale być ikoną nowego młodego pokolenia aktorów(bo przecież aktorka wygląda na mniej lat niż ma rzeczywiście),którzy z pasją podchodzą do każdej zagranej roli. Myślę,że trochę zazdrości (choć niektórzy będą się zapierać że absolutnie "nie!") wywołuje u niektórych myśl że młodej polskiej aktorce udało się wybić, zrobić kariere, zarobić nie małe pieniądze za granicą. Bo przyznajmy szczerze, czy nikt z nas w głębi serca by o tym nie marzył,lub tego nie chciał?
Pozdrawiam.

Binula

Jest zmanierowana i tyle. Ja też w wywiadzie z nią zwróciłam na to uwagę i bardzo raziło. Po angielsku nawet nie mówi gładko, a już udaje, że polskiego zapomniała.

miss_obscene

Zauważyłam, że większość osób ewidentnie nie potrafi czytać ze zrozumieniem.
Chodzi o to, że Alicja nabrała amerykańskiej maniery i zgrywa głupa, że polskiego zapomina.. Chodzi o wymowę języka POLSKIEGO a nie angielskiego! W nauce języków ważne jest opanowanie jego akcentu, ale nie przenoszenie go na język ojczysty.. Widziałam z nią wywiad i krew mnie zalewała na te sztuczne wypowiedzi

Binula

Nie wydaje mi się, żeby mówiła z amerykańskim akcentem, ale może mi się zdaje po prostu. Myślę, że około 2/3 lata mieszka w Stanach Zjednoczonych.

Binula

A nie dziwi Cię, że mówi z akcentem, skoro na co dzień musi się
porozumiewać w tym języku?

Binula

wydaje mi się, że połowa osób nie zrozumiala o co chodziło autorowi. nie o to, ze alicja mówi po angielsku z amerykańskim akcentem, ale po polsku mówi jakby dopiero co się go uczyła. widziałam z nią jakiś wywiad i to rzeczywiście jest dosyć irytujące, że 2 lata w Stanach i już ledwo po polsku mówi. ludzie miaszkają po 50 lat za granica i świetnie mówią czysta polszczyzną. taki mam tylko do niej zarzut o ile to można nazwac zarzutem, lubię ja jako aktorkę i bardzo przyjemnie się ją oglada. z chęcia wybiorę się na film ondine do kina. i nie zgadzam się że robi karierę przez łóżko, ona najpierw zagrała w filmie a potem miała romans. jest zdolną aktorką i sądzę, że niedługo to ona będzie sławniejsza w tym związku:)

alien_2

a ja powtórzę to co mówiłam już wcześniej
moja siostra po rocznym przebywaniu wśród Serbów po powrocie do Polski przez jakiś czas mówiła z serbskim akcentem... więc można, a na pewno nie robiła tego specjalnie, bo i po co? Zresztą jej gramatyka też była dosyć zabawna ;p

Maniaska

Na to "bo i po co" znalazłoby się kilka odpowiedzi:-) Ja już się dawno w tym temacie nie udzielam, bo połowa nie zrozumiała w ogóle o co mi chodziło, a jak próbowałam tłumaczyć, to oni dalej swoje. Tak więc wyłączam się z tematu i życzę jeszcze udanych dyskusji:-)

Binula

To "przez jakiś czas" to było mniej więcej 2h, na pewno chciała zaszpanować przed młodszą siostrą <333 jak mówi przez sen po serbsku to też na pewno dla szpanu, ąę nie ma to jak lans przed malutką siostrzyczką :P
Strasznie obruszała się jak jej wytknęłam ten akcent (twierdziła, że ciągle mówi z polskim nawet gadając po serbsku), ale stopniowo wróciła do polskiego.

To, że Tobie obcy akcent nie wszedł w nawyk to nie znaczy, że każdy tak ma :P Ja jak jestem na lekcjach angielskiego to zdarza mi się powiedzieć coś po polsku z "angielskim" akcentem... strasznie mi wtedy wstyd, bo właśnie pewnie wszyscy biorą to za coś szpanersko-nienormalnego, ale jak już się język przez godzinę ustawia do innego akcentu to i polskie słowo może tak wyjść :P Dlatego mi nie trudno uwierzyć, że ktoś kto mówi non stop po angielsku z amerykańskim akcentem ma problem z przełączeniem się na 2 godziny na polski akcent.

A fanką Alicji nie jestem, bo tak na prawdę widziałam ją w Panu Tadeuszu :P trudno być czyimś fanem po 1 filmie, widzianym dość dawno.

Maniaska

http://dziendobrytvn.plejada.pl/24,27169,wideo,,136329,kinga_rusin_rozmawiala_z_ alicja_bachleda-curus,aktualnosci_detal.html

Ten wywiad utwierdził mnie w tym, że ten temat jest bez sensu ;]
Alicja nadal świetnie mówi po polsku, nawet mimo tego, że na co dzień otoczona jest Amerykanami, a nie Polakami ;] Słyszałam zdecydowanie gorsze przypadki - ja także mam rodzinę za oceanem, tak więc mniej więcej wiem jak to jest ;]

Binula

Mój Boże ludzie! nie macie sie czego już czepiać? Byłaś kiedyś pół roku-rok za granicą? Człowiek się przyzwyczaja.... Nie wiem zazdrościsz jej? Nudzi Ci się? Nie wiem jak inaczej wytłumaczyć takie czepialstwo...

Binula

Od 2002r. Wyjechała zaraz po maturze.

rjwk

ludzie dajcie spokój, przecież Binula z wszystkimi się kłóci, można powiedzieć że już się stęskniłam za tą śmieszną osobą hehe. Binula co cie to obchodzi? to nie jest forum plotkarskie beznadziejna dziewucho.

Binula

amerykańskim akcentem? U Curuś od razu słychać, ze angielski nie jest jej matczynym językiem, nie wiem skąd do głowy przyszła ci taka myśl? :/

Debesciak

Proponuję zakończyć ten temat, bo im dalej w las, tym bardziej kompromitująco. Otrzymałam moją odpowiedź (szczegół: pytanie zadałam 2 lata temu), więc dajcie sobie już spokój.

użytkownik usunięty
Binula

Binula - widzisz jak to jest,wystarczy ze czlowiek zada na pozor jedno proste pytanie to od razu atak : Ze jej zazdroscisz,ze jestes beznadziejna,itp.
Z tym spoleczenstwem Filmwebu naprawde jest coraz gorzej ...
Pozdrawiam :)

Binula

Nie rozumiem czemu się oburzacie. Moja znajoma po zaledwie dwóch latach mieszkania w Anglii poszła na tamtejsze studia. Akcent opanowała na tyle dobrze, że wykładowczyni nie mogła uwierzyć, iż nie jest ojczystą angielką. Myślała, że urodziła się w Anglii ale wyjechała na jakiś czas za granicę. Poza tym niektórzy ludzie (najczęściej aktorzy) potrafią naśladować różnego typu gwary i akcenty. Jeżeli Bachleda-Curuś chciała za granicą zagrać coś więcej niż polskie bądź rosyjskie prostytutki (niestety takie realia;/) musiała opanować akcent. Co innego gdyby mówiła po polsku z obcym akcentem (jak (nie)sławny Mariusz Max Kolonko) to wtedy w pełni się zgadzam, że to żenujące. Przepraszam za przydługi wywód i pozdrawiam!:)

użytkownik usunięty
darkangel_filmweb

Jaka ty jesteś głupia, tak jak chyba większość ludzi wypowiadających się w tym temacie. Autorce tematu właśnie o to chodziło - że Alicja mówi PO POLSKU z AMERYKAŃSKIM AKCENTEM, co wg autorki jest żenujące. Nauczcie się wszyscy czytać ze zrozumieniem.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones