Amy Jo Johnson

biografie

(2)
  • Po raz pierwszy pojawiła się na małym ekranie w roku 1993 jako Różowy Ranger w niezwykle popularnym na całym świecie serialu "Power Rangers". Rolę tę zawdzięczała długim latom spędzonym na ćwiczeniach gimnastyki. Po przygodzie z serialem nastąpił w jej życiu zawodowym okres niewielkich ról w filmach pełnometrażowych: "Wihout Limits" w 1998 i rola wampirzycy w "Cold Hearts" z 1999 roku.
    Niemniej Johnson nie zamierzała na stałe rozstać się z produkcją telewizyjną i w 1998 powróciła w "Felicty" - serialu , który zdobył sporą popularność za Oceanem. Ponadto Amy Jo śpiewa i gra na gitarze ze swoim zespołem Valhalla

  • Amy urodziła się w Cape Mod, w stanie Massachusetts (USA). Johnson jako dziecko trenowała gimnastykę, co bardzo przydało jej się w późniejszej karierze. Gimnastykę porzuciła w wieku siedemnastu lat, kiedy zaczęła rozwijać swoje zdolności aktorskie. Po skończeniu szkoły, udała się do Nowego Jorku, aby studiować na "American Musical Dramatic Academy", skąd przeniosła się po dwóch latach do Kalifornii. Zagrała wtedy rolę Kimberly Hart czyli różowego power rangera w serialu pt. ""Mighty Morphin' Power Rangers" (1993- 1996). W 1995 r. Amy wzięła udział w "Mighty Morphin Power Rangers: The Movie", czyli w pełnometrażowym filmie o Power Rangers. Jej muzyczne talenty były bardzo pomocne w zdobyciu roli Julii Emrick w serialu "Felicity" (1998- 2002).

opinie i nagrody
multimedia