Andrew Adamson 

8,0
850 ocen pracy reżysera
Andrew Adamson
Andrew Adamson filmem "Shrek" zadebiutował jako reżyser. Pracę w PDI - teraz PDI/DreamWorks - rozpoczął w 1991 roku. Ma już spore doświadczenie w dziedzinie efektów wizualnych. W jego dorobku jako specjalisty ds. efektów specjalnych w firmie PDI/DreamWorks znajdują się następujące filmy "Angels in the Outfield" i "Double Dragon". Pracował także podczas realizacji "Prawdziwych kłamstw" (True Lies), "Heart and Souls" i "Toys". Adamson był członkiem ekipy działu PDI/DreamWorks zajmującego się realizacją wielokrotnie nagradzanych spotów reklamowych - Converse "Planet Kevin", Dow "Scrubbing Bubbles Greatest Show" i Miller Genuine Draft "Juke Box".
Poza pracą dla PDI/DreamWorks, Adamson realizował efekty wizualne do takich filmów jak "Batman Forever", "Czas zabijania" (A Time to Kill) i "Batman & Robin". Jego praca zawarta w dwóch filmach z serii "Batman" została nominowana do Oscara. Adamson rozpoczął karierę w dziedzinie grafiki komputerowej około 15 lat temu w Auckland, Nowa Zelandia. W 1986 roku pełnił funkcję starszego animatora w Video Images Ltd., gdzie pracował nad licznymi reklamami telewizyjnymi.
więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 1 grudnia 1966

miejsce urodzenia: Auckland, Nowa Zelandia

wzrost: 183 cm

Annie
Zdobył Annie, 3 inne nagrody oraz 11 nominacji
Sprawdź wszystkie nagrody
Został członkiem New Zealand Order of Merit w 2006 roku na Honorowej Liście Urodzin Królowej.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Narnia którą zekranizował była super, było "czuć" tę magię, a ta muzyka. . .
w 3 części tego nie ma
gdyby nakręcił dalsze części byłoby super

a co wy myślicie?????

Wpisujcie Wasze rankingi filmów tego reżysera.

Każdy film, który nakręcił, jest GE-NIAL-NY - zarówno "Opowieści z Narnii", jak i "Shrek". Uwielbiam te filmy! Shrekowa seria stała się kiepska od trzeciej części. I już wiem dlaczego - bo części trzeciej i czwartej nie wyreżyserował Adamson! I wszystko jasne! Trzecia część "Opowieści z Narnii" także nie będzie...

powinien trafic za to za kratki . albo stanac przed plutonem .

jak Alaskę,
jak Always podpaskę,
jak traktora maskę....
Poporstu gość jest genialny, wygląda jak "ja nic nie zrobiłem", a jest moim idolem (chociaż to może nie najodpowiedniejsze słowo), poprostu odpowiedni człowiek na odpowiednim miejscu. Andrew Adamson The Biggest, Highest, Best itp.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones