Angelo Badalamenti

8,8
3 040 ocen muzyki
powrót do forum osoby Angelo Badalamenti

jak w przypadku innych twórców muzyki filmowej Hornera, Williamsa czy Zimmera. Więc nadeszła pora by taki zapoczątkować.
1.Straight story 10/10
2.Twin Peaks 10/10
3.Mulholland Drive 9,5/10
4.Twin Peaks: Fire Walk with Me 9/10
5.Blue Velvet 8,5/10
6.Wild at Heart 8/10
7.Lost Highway 8/10

Mystery_Man

Popieram.

Pierwsza trójka taka jak u mnie. Angelo najlepsze swoje kompozycje stworzył we współpracy z Lynch'em. Takie "Dark Water" czy "The Wicker Man" to już nie to.

Chociaż polecam płytkę Tim Booth & Angelo Badalamenti - "Booth And The Bad Angel" (1996). Dla mnie cudo.

Mystery_Man

Niby wszystko ok, ale... coś mi u niego nie pasuje. Bo nie jest on aż tak genialny, brakuje mi u niego tego czegoś... nie umiem tego nawet nazwać 8/10

Mystery_Man

Pierwsza trójka także i u mnie niemal identyczna - z wyjątkiem, że Twin Peaks stawiam na miejscu pierwszym - jedna z najgenialniejszych ścieżek muzycznych jakie słyszałem. Straight story jednak naprawdę niewiele jej ustępuje.

arrival

Posłuchajcie sobie poruszającej muzyki do "Bardzo długich zaręczyn" - potrafi wzruszyć.

Mystery_Man

a "Miasto zaginionych dzieci"? Mało kto potrafi stworzyć taki klimat.

nass

zgadzam sie .

Mystery_Man

Mistrz - http://www.youtube.com/watch?v=PSCswngMa7M

Mystery_Man

Szkoda, że mało osób w ogóle nie wiem kim on jest. A stworzył on niesamowitą muzykę do mojego ukochanego "Twin Peaks" przepełnioną enigmatyczną, mroczną aurą balansującą na krawędzi oniryzmu, tak samo rzecz się ma z "Mulholland Drive", czy "Blue Velvet".

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones