Annabella Piugattuk 

8,4
77 ocen gry aktorskiej
Annabella Piugattuk
Urodziła się w Iqaluit, Nunavik. Annabella Piugattuk dorastała w małym miasteczku Igloolik (zaledwie kilkaset mil na południe od Bieguna Północnego) z jej czterema braćmi i jedną młodszą siostrą. W czasie swojego dzieciństwa słuchała jak jej dziadkowie opowiadali historie z rodowej przeszłości oraz uczyła się głębokiego rozumienia tradycji Inuit. Annabella była również uczona polowania i technik przetrwania na odludziu, ocaliła swojego najlepszego przyjaciela od utonięcia w lodowatej wodzie Arktyki.

Zaczęła rozwijać zainteresowanie grą aktorską po tym jak jej nauczyciel zaangażował ją w szkole do odegrania sztuki. Gdy Annabella miała 19 lat przeczytała w Gazecie Nunatsiaq, że do miasta przyjeżdża reżyser, który w czasie castingu będzie szukał aktorów do nowego filmu, The Snow Walker. Jej matka zachęcała ją, żeby wzięła od przybyłej ekipy kopię scenariusza. I tak zrobiła. Pewnego piątkowego wieczoru, podczas gdy była na tańcach wspólnoty, zauważyła machającego do niej mężczyznę. Był nim dyrektor castingu Jared Valentine, który zapytał ją o zgodę na udział w filmie w roli Kanaalaq, która mówi w języku Inuktitut oraz umie przetrwać w mroźnym środowisku Arktyki. Rola wydawała się wprost napisana dla Annabelle, której naczelnym językiem jest właśnie Inuktitut. Po wstępnych występach "mała nastolatka" i pięciu innych pół-finalistów wylecieli do Vancouver na testy przed kamerą. Kilka tygodni po jej powrocie do domu otrzymała telefon z wiadomością, że dostała rolę.

W wolnym czasie Annabelle lubi słuchać Hip-Hop, tańczyć, uprawiać sport, jeździć na skuterach śnieżnych oraz nagrywa płytę z tradycyjnymi piosenkami.
więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 19 grudnia 1982

miejsce urodzenia: Iqaluit, Kanada

Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Niedawno oglądałem ten film w telewizji lecz niecały miałem sobie coś kupić na allegro ale ten film mnie tak wciągnoł chociaż nieoglądałem go całego to postanowiłem go kupić wydałem troch kasy ale film jest super. Szkoda mi było tej Kanaalaq bo była bardzo ładną i mądrą dziewczyną lecz była chora na gróżlice chciała...

więcej

Naprawdę zagrała wyśmienicie, może dlatego, że wcale nie musiała tego zagrać bo była sobą? Gdyby ktoś wiedział o innych filmach z tą aktorką to nich da znać bo z przyjemnością bym obejrzał. Jeśli podoba wam się jej gra to też piszcie. Pozdrawiam wszystkich pozytywnie zakręconych!

naprawde fajnie zagrała szkoda ze film tak sie skonczyl jak sie skonczył ale widocznie tak musiało byc

Aż dziw, że ma na koncie tylko ten jeden film. Mam nadzieję, że jeszcze w czymś zagra, a jej kariera nie skończy się na „The Snow Walter” :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones