Annabella Piugattuk

8,4
77 ocen gry aktorskiej
Urodziła się w Iqaluit, Nunavik. Annabella Piugattuk dorastała w małym miasteczku Igloolik (zaledwie kilkaset mil na południe od Bieguna Północnego) z jej czterema braćmi i jedną młodszą siostrą. W czasie swojego dzieciństwa słuchała jak jej dziadkowie opowiadali historie z rodowej przeszłości oraz uczyła się głębokiego rozumienia tradycji Inuit. Annabella była również uczona polowania i technik przetrwania na odludziu, ocaliła swojego najlepszego przyjaciela od utonięcia w lodowatej wodzie Arktyki.

Zaczęła rozwijać zainteresowanie grą aktorską po tym jak jej nauczyciel zaangażował ją w szkole do odegrania sztuki. Gdy Annabella miała 19 lat przeczytała w Gazecie Nunatsiaq, że do miasta przyjeżdża reżyser, który w czasie castingu będzie szukał aktorów do nowego filmu, The Snow Walker. Jej matka zachęcała ją, żeby wzięła od przybyłej ekipy kopię scenariusza. I tak zrobiła. Pewnego piątkowego wieczoru, podczas gdy była na tańcach wspólnoty, zauważyła machającego do niej mężczyznę. Był nim dyrektor castingu Jared Valentine, który zapytał ją o zgodę na udział w filmie w roli Kanaalaq, która mówi w języku Inuktitut oraz umie przetrwać w mroźnym środowisku Arktyki. Rola wydawała się wprost napisana dla Annabelle, której naczelnym językiem jest właśnie Inuktitut. Po wstępnych występach "mała nastolatka" i pięciu innych pół-finalistów wylecieli do Vancouver na testy przed kamerą. Kilka tygodni po jej powrocie do domu otrzymała telefon z wiadomością, że dostała rolę.

W wolnym czasie Annabelle lubi słuchać Hip-Hop, tańczyć, uprawiać sport, jeździć na skuterach śnieżnych oraz nagrywa płytę z tradycyjnymi piosenkami.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones