Annabella Piugattuk

[{"id":6,"name":"actors","above5p":true,"career":{"name":"aktorka"},"ranking":{"name":"Ról aktorskich","link":"/person/ajax/roles/166314/6","url":"/ranking/person/actors/female"},"rating":{"count":52,"rate":8.346153846153847,"desc":"oceny","profession":"gry aktorskiej"}}]
8,3
52 oceny gry aktorskiej
Urodziła się w Iqaluit, Nunavik. Annabella Piugattuk dorastała w małym miasteczku Igloolik (zaledwie kilkaset mil na południe od Bieguna Północnego) z jej czterema braćmi i jedną młodszą siostrą. W czasie swojego dzieciństwa słuchała jak jej dziadkowie opowiadali historie z rodowej przeszłości oraz uczyła się głębokiego rozumienia tradycji Inuit. Annabella była również uczona polowania i technik przetrwania na odludziu, ocaliła swojego najlepszego przyjaciela od utonięcia w lodowatej wodzie Arktyki.

Zaczęła rozwijać zainteresowanie grą aktorską po tym jak jej nauczyciel zaangażował ją w szkole do odegrania sztuki. Gdy Annabella miała 19 lat przeczytała w Gazecie Nunatsiaq, że do miasta przyjeżdża reżyser, który w czasie castingu będzie szukał aktorów do nowego filmu, The Snow Walker. Jej matka zachęcała ją, żeby wzięła od przybyłej ekipy kopię scenariusza. I tak zrobiła. Pewnego piątkowego wieczoru, podczas gdy była na tańcach wspólnoty, zauważyła machającego do niej mężczyznę. Był nim dyrektor castingu Jared Valentine, który zapytał ją o zgodę na udział w filmie w roli Kanaalaq, która mówi w języku Inuktitut oraz umie przetrwać w mroźnym środowisku Arktyki. Rola wydawała się wprost napisana dla Annabelle, której naczelnym językiem jest właśnie Inuktitut. Po wstępnych występach "mała nastolatka" i pięciu innych pół-finalistów wylecieli do Vancouver na testy przed kamerą. Kilka tygodni po jej powrocie do domu otrzymała telefon z wiadomością, że dostała rolę.

W wolnym czasie Annabelle lubi słuchać Hip-Hop, tańczyć, uprawiać sport, jeździć na skuterach śnieżnych oraz nagrywa płytę z tradycyjnymi piosenkami.