[{"id":20,"name":"voices","above5p":true,"career":{"name":"dubbing"},"ranking":{"name":"Głosu","link":"/person/ajax/roles/1792365/20","url":"/ranking/person/voices"},"rating":{"count":15,"rate":6.4,"desc":"ocen","profession":"gry aktorskiej"}}]
6,4
15 ocen gry aktorskiej
Anton Zetterholm
Anton Zetterholm urodził się 24 czerwca 1986 roku w Växjö, w południowej Szwecji. Będąc dzieckiem uwielbiał sport, jednak w wieku 16 lat odkrył, że jego pasją jest śpiew i aktorstwo. Rozpoczął naukę w Ballet-Akademie w Göteborgu. Podczas nauki pracował dla szwedzkiej telewizji i występował w musicalach takich jak: "West Side Story", "Spring Awakening", "Robin Hood" i "The Wild Party". Był także wokalistą w rewii Uffe Larssona.

W 2008 roku wyjechał do Niemiec, aby wziąć udział w castingu do pokazu teatralnego "Ich Tarzan, Du Jane!" - otrzymałł główną rolę. Od października 2008 do maja 2010 wcielał się w postać Tarzana na scenie Theater Neue Flora w Hamburgu. W 2010 roku otrzymał rolę Fiyero w sztuce "Wicked - Die Hexen von Oz", która zadebiutowała w Metronom Theater w Oberhausen. Rok później występował w Berlinie w Theater des Westens, gdzie wcielił się w postać Alfreda w sztuce Romana Polańskiego "Taniec wampirów". 

Wkrótce potem Anton wyjechał do Wiednia, gdzie zagrał arcyksięcia Rudolfa w musicalu "Elisabeth" wystawionego na deskach Raimund Theater. W czerwcu 2013 roku występował w Londynie w musicalu "Les Misérables", a następnie zagrał Lancelota w sztuce "King Arthur - Excalibur" w Theater St. Gallen. W 2013 roku partnerował Kellanowi Lutzowi i Spencerowi Locke w filmie animowanym, zatytułowanym "Tarzan". Anton udziela się także charytatywnie. Wspiera fundacje Björn-Steiger-Stiftung, która ma na celu zmotywowanie dzieci do edukacji.
Więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 24 czerwca 1986

miejsce urodzenia: Växjö, Szwecja

Jest absolwentem Ballet-Akademie w Göteborgu (Szwecja).
Ma brata Davida.

forum osoby Anton Zetterholm

Na razie nikt nie dodał wątku na forum tej osoby.
Spróbuj swoich sił i podziel się opinią.
Możesz być pierwszy!

Dodaj wątek na forum