[{"id":6,"name":"actors","above5p":true,"career":{"name":"aktor"},"ranking":{"name":"Ról aktorskich","link":"/person/ajax/roles/75148/6","url":"/ranking/person/actors/male"},"rating":{"count":20,"rate":6.4,"desc":"ocen","profession":"gry aktorskiej"}},{"id":22,"name":"guest","above5p":false,"career":{"name":"gościnnie"},"ranking":{"name":"Występów gościnnych","link":"/person/ajax/roles/75148/22","url":"/ranking/person/guest"},"rating":{"count":2,"rate":6,"desc":"oceny","profession":"gry aktorskiej"}}]
6,4
20 ocen gry aktorskiej
Antony Hamilton
Chociaż urodził się w Liverpoolu, mieście w Wielkiej Brytanii, położonym na zachodnim wybrzeżu środkowej Anglii, 4 maja 1952 roku, został zaadoptowany po dwóch tygodniach od narodzin przez australijskiego wojskowego RAF dowódcę Skrzydła Donalda Smitha i jego żonę, Margaret.

Wychowywany w tradycyjnej rodzinie, dorastał w Adelaide, stolicy stanu Australii Południowej, na 640. akrze owczej fermy, ze swoją siostrą, Penelope. Uczęszczał do kolegium szkockiego (przeniesiona prezbiteriańska średnia i wyższa szkoła).

W wieku 15. lat rozpoczął naukę w Australijskiej Szkole Baletowej w Melbourne. Tańczył z australijskim zespołem baletowym w przedstawieniu "Gemini" w Rosji i kilku wschodnio-europejskich państwach. W Moskwie robiący zdjęcia występującemu baletowi fotograf Vladimir Bliocht, wykonał 200 zdjęć Hamiltonowi, a potem i zaprezentował młodego Australijczyka przy lotnisku, kiedy on opuszczał Rosję.

Zachwycony swoimi zdjęciami Tony przedłużył pobyt z australijskim baletem do dwóch lat, zanim w 1973 roku został modelem w Londynie i rozpoczął swoją karierę w Europie. Jego zdjęcia pojawiły się w magazynach w rodzaju "Vogue" i 'GQ", stawał się ulubieńcem takich światowych znanych fotografów jak Richard Avedon, Skrebneski i Bruce Weber. Reklamował produkty Versace. Pojawił się na planie komedii grozy "Nocturna" [1979].

W 1984 roku został wybrany spośród dwustu kandydatów (wśród nich był także Jon Erik Hexum) do roli Samsona, biblijnego bohatera izraelskiego znanego z nadludzkiej siły w telewizyjnym filmie ABC "Samson i Dalila" [1984] w reżyserii Lee Philipsa. To był całkiem dobry początek kariery aktorskiej.

Kolejnym filmem z jego udziałem był telewizyjny dramat Harry'ego Winera "Lustro" [1985] na podstawie noweli Jamesa Liptona. Po tym jak aktor Jon-Erik Hexum przypadkowo został zabity, poszukiwano jego następcy, który przejąłby rolę w serialu "Cover Up". Tony wahał się i był niezdecydowany, czy przykosie to korzyść po śmierci Hexum'a, ale ostatecznie przyjął rolę Jacka Strikera [1984-1985] u boku Jennifer O'Neill. Wystąpił w teledysku Sheeny Easton pt. "Swear" (1984). Był prawie następcą Rogera Moore w kolejnej kinowej serii przygód agenta 007 - Jamesa Bonda.

Pojawiał się gościnnie w serialach: "Hitchhiker" [1986], "The Twilight Zone" [1986], "Zachwyceni" (The Charmings) [1987] i "Prawnicy z Miasta Aniołów" (L.A. Law) [1987], a także w telefilmie "Howling IV: The Original Nightmare" [1988]. Wystąpił w roli Maxa Harte w serialu "Mission: Impossible" [1988-1990].

W 1991 roku został zaangażowany do telewizyjnego dramatu "P.S.I. Luv U" i otrzymał swoją ostatnią rolę kinową w thrillerze erotycznym "Fatalny Instynkt."

Zmarł na AIDS - 29 marca 1995 roku w Los Angeles, w wieku 43. lat.
Więcej

Dane personalne:

data urodzenia: 4 maja 1952

data śmierci: 29 marca 1995

miejsce urodzenia: Liverpool, Anglia, Wielka Brytania

wzrost: 188 cm

Zmarł na AIDS w Los Angeles, Kalifornia, USA.
Był kandydatem do roli Jamesa Bonda w filmie "W obliczu śmierci". Angaż dostał Timothy Dalton.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych