Timothy Dalton I

Timothy Peter Dalton

7,7
6 353 oceny gry aktorskiej
Timothy Dalton I
Urodził się 21 marca 1946 roku w Colwyn Bay w Walii. W młodości zdobył spore doświadczenie aktorskie - był członkiem National Youth Theatre, a także skończył studia w Królewskiej Akademii Sztuki Dramatycznej (stąd nazywany jest "Bondem szekspirowskim"). Jego kariera filmowa zaczęła się pod koniec lat 60. - jednak nie zagrał wtedy zbyt wielu ról. Jest za to znany jako aktor telewizyjny i teatralny. Propozycję roli Bonda otrzymał w 1986, gdy nie mógł jej przyjąć Pierce Brosnan (ze względu na kontrakt z NBC i udział w serialu "Remington Steele"). Dalton zagrał w dwóch filmach z serii: "W obliczu śmierci" i "Licencji na zabijanie", po czym kręcenie kolejnych odcinków zawieszono (pojawiły się niejasności związane z prawami własności do postaci agenta 007). Dalton oficjalnie zrezygnował z roli 1 czerwca 1994 roku.
Więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 21 marca 1946

miejsce urodzenia: Colwyn Bay, Walia, Wielka Brytania

wzrost: 187 cm

Oferowano mu rolę Jamesa Bonda w filmie "W tajnej służbie Jej Królewskiej Mości", jednak odmówił, twierdząc, iż jest za młody. Ostatecznie zaangażowano starszego o 7 lat George'a Lazenby.
W jednym z odcinków serialu "Aniołki Charliego" o bohaterze granym przez niego ktoś mówi, że jest jak James Bond. Było to na 8 lat przez objęciem przez Daltona roli Bonda.
Przez 14 lat (1980-94) żył w związku z aktorką Vanessą Redgrave.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych