film

W obliczu śmierci

The Living Daylights
1987
2 godz. 10 min.
6,9 25 361
rating.votes.community
6,9 10 1 25361
2 594
chce zobaczyć
7,5 4
rating.votes.critics
Agent 007 jedzie do Bratysławy celem ochrony radzieckiego generała Koskowa. Gdy przekonuje się o jego prawdziwych planach, podejmuje z nim niebezpieczną grę. Więcej Mniej
W obliczu śmierci vod.label.see_where_to_watch

profession.director.name

profession.screenwriter.name

genre.title

label.production_country

premiera

awards.label.awards

W obliczu śmierci
Zwiastun nr 1 1:23
nr 1 2009-11-16T11:27:54 https://fwcdn.pl/webv/23/82/12382/thumbnail.12382.4.jpg https://fwcdn.pl/video/f/202/802/the_living_daylights___trailer_nr_1.vp9.1080p.webm
Strefa 007
Piotr Metz przypomina bondowskie przeboje
Piotr Metz przypomina bondowskie przeboje 2012-10-22T17:27:26 PT4M36S https://fwcdn.pl/webv/91/84/29184/metz.29184.4.jpg https://fwcdn.pl/video/strefa_007/bond_metz2.vp9.480p.webm

Piętnasta odsłona przygód brytyjskiego szpiega Jamesa Bonda. Agent 007 udaje się do Bratysławy, gdzie ma za zadanie unieszkodliwić snajpera, czyhającego na życie generała KGB Georgija Koskowa. Strzelcem okazuje się czeska wiolonczelistka, Kara. Bond jest przekonany, że kobieta została zmuszona do udziału w przestępstwie, dlategoPiętnasta odsłona przygód brytyjskiego szpiega Jamesa Bonda. Agent 007 udaje się do Bratysławy, gdzie ma za zadanie unieszkodliwić snajpera, czyhającego na życie generała KGB Georgija Koskowa. Strzelcem okazuje się czeska wiolonczelistka, Kara. Bond jest przekonany, że kobieta została zmuszona do udziału w przestępstwie, dlatego postanawia darować jej życie. Niestety znajomość z Karą ściąga na niego uwagę radzieckiej agencji wywiadowczej. Przewieziony do Wielkiej Brytanii Koskow twierdzi, że Bonda chce zabić generał Puszkin, odpowiadający za śmierć kilku szpiegów. Niebawem Georgij zostaje porwany przez ludzi handlarza bronią Whitakera.

boxoffice
$191 185 897 na świecie
$51 185 897 w USA
$140 000 000 poza USA
budżet
$30 000 000
na podstawie
Ian Fleming (powieść) (opowiadanie)
dystrybucja
Imperial
studio
Danjaq / EON Productions / United Artists
tytuł oryg.
The Living Daylights
inne tytuły
James Bond 007: The Living Daylights USA
007: The Living Daylights Australia
Więcej...
Maryam d'Abo początkowo była zatrudniona po to, by występować tylko podczas zdjęć próbnych z aktorami ubiegającymi się o rolę Bonda.
Agenta 007 miał zagrać Pierce Brosnan, ale był związany kontraktem z serialem "Remington Steele". Pod uwagę brano też takich aktorów jak Sam Neill, Mark Greenstreet, Antony Hamilton, Sean Bean, Christopher Lambert, Mel Gibson, Lambert Wilson, Finley Light, Andrew Clarke, Robert Bathurst i Lewis Collins.
Morten Harket, wokalista grupy A-Ha, otrzymał propozycję zagrania małej roli czarnego charakteru, ale odrzucił ją z powodu długiego tournée w Japonii.
Timothy Dalton debiutuje w roli Jamesa Bonda pod czujnym okiem doświadczonego Johna Glena, który wcześniej zrobił trzy raczej przeciętne Bondy z Rogerem Moore'em w roli głównej, czyli: "Tylko dla twoich oczu", "Ośmiorniczkę" i "Zabójczy Widok". Wymiana angielskiego aktora na nowszy model, korzystanie wpłynęła na serie przygód o Bondzie. Aktorstwo... więcej
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych