Avicii

Tim Bergling

8,0
2 oceny muzyki
powrót do forum osoby Avicii

Szkoda bo ten muzyk miał tylko 28 lat...

desmond19989

E tam, jakiś ciulowy dance łączony z country. Facet raczej nie zrewolucjonizował muzyki.

Wostock

Ale szkoda, bo był niezły i młody.

desmond19989

Oczywiście, że to tragedia zwłaszcza jak ktoś umiera tak młodo, ale muzycznie do Guetta go miażdżył. Ale już nie będę się pastwił nad martwym facetem.

Wostock

Guetta tez podobnie słaby.

Wostock

Guetta skończył się na Kill'em All.

rolnik

Nie wiem czy kiedykolwiek się zaczął :)

Wostock

To on miażdżył Guette.

Ivelise

True.

Wostock

Co ty bredzisz. Avicii w wieku 28 lat narobił tyle hitów, że w tym tempie do 40-tki pozamiatałby dorobek wszystkich gwiazd EDM (nawet tych korzystających z ghostproducentów). Jako DJ też był klasę wyżej niż Guetta - mashupy jakie robił na live to mało kto się podejmował, zaangażowanie zawsze 100%.

amfre

Trochę głupio mi krytykować faceta, który się powiesił no, ale postaram się być w miarę delikatny. Avicii był typowym przedstawicielem szwedzkiej elektroniki, ktora jest przesłodzona i dosyć infantylna. Momentami brzmi jak dzwonek komórki. Guetta po pierwsze fajnie bawi się popkulturą, te teledyski w klimatach kowbojów itp. plus brzmi zwyczajnie dojrzalej. Może mało konkretnie no, ale jest pierwsza w nocy. Oczywiście nie znaczy to, że nie współczuje jego bliskim w sensie aviciego, ale tak odbieram jego muzykę.

Wostock

Nie powiesił tylko podciął żyły i wykrwawił. Nie wiem co to szwedzka elektronika. Jest na pewno nurt szwedzkiego dance housu, który też na początku reprezentowała SHM ale ogólnie nie mieszałbym tutaj czy jest ze Szwecji czy nie (jeśli już to szerzej ze skandynawii). Jak wielu producentów EDM korzenie ma w mało komercyjnych brzmieniach, a później poszedł w czysty EDM/dance/POP i tą samą drogę przeszli inni, nawet tacy jak legenda trance Tiesto także moim zdaniem niczym się nie różnią jeśli chodzi o muzyczne przeobrażenie i nie mam z tym problemu. Można się ew. sprzeczać, kto ma większe hity ale to bezzasadne. Guetta też jest mega utalentowany ale nie wierzę żeby Avicii sobie pozwolił na to żeby ktoś robił za niego kawałki albo żeby zapodać set z pendriva, z czym Guetta nie miał wielokrotnie problemu. Taka ocena zawsze będzie subiektywna ale moim zdaniem Avicii przebijał potencjałem całą resztę EDM-owych twórców i DJ-ów. Nie widzę absolutnie żadnego sensownego argumentu za tym, że DG był lepszym artystom czy DJ, za to dużo preciw. To co robi w teledyskach to raczej efekt tego z kim współpracuje i kto je pisze i reżyseruje. Od dawna ma taką stylówę klipów ale on za tą warstwę kreatywną akurat nie odpowiada, więc to żaden argument. PS. Trochę mi się to kłóci, bo teledysk w humorystycznej kowbojsko-komiksowej stylówie stawiasz jako argument dojrzałego podejścia do muzyki :D

amfre

Podpisuję się pod tym obiema rękami i nogami.

Wostock

@Wostock nawet nie wiesz jak bardzo nie znoszę takich co niewiele wiedzą, a najwięcej mówią. Wg informacji nie powiesił się. Usłyszałeś dwa kawałki z Country i na tym stawiasz swoją opinię? Nazywając to w dodatku Dance. Nie podoba Ci się jego muzyka - masz do tego prawo. Ale czy polepszyło Ci się jak z okazji jego śmierci wypowiedziałeś się jaki to on jest słaby itd?. Szkoda słów

paulol95

Ej, jak się tym interesowałem to była oficjalna wersja potwierdzona przez wszystkich. Btw no sorry winetou, ale jak czyjeś największe hity brzmią jak dzownki na komórkę z 2006 to nie moja wina, że facet wypada słabo. Może stworzył coś ciekawego (chociaż biorąc pod uwagę, że Szwedzi to mistrzowie dennych tanecznych przebojów szczerze w to wątpię) naprawdę z ciekawości chciałbym zobaczyć co to może być.

Wostock

Guetta ma przecież ghost producera...

Avicii to był wyjątkowy talent, na pewno nie spotkany wcześniej w świecie edm - mimo, że nie wszystkie jego produkcje mi się podobały, to jego płodność, szerokie horyzonty i oryginalność odróżniały go od innych.

Polecam dokument True Stories o nim, można zapoznać się z opiniami na jego temat od wielu muzyków, songwriterów i producentów (również David Guetta się tam udziela), a także poznać Tima jako człowieka, jego de facto tragiczną historię i sposób tworzenia muzyki.

desmond19989

A wiadomo, co było przyczyną śmierci? Na wikipedii nic nie piszą. Tylko, że znaleźli go martwego. [*] Zawsze szkoda

AlexRener

Podobno miał problemy z trzustką od nadużywania gorzały.

rolnik

On ograniczył alkohol do minimum zaraz po skończeniu z gigami w 2016 i bardzo zaczął o siebie dbać. To problemy psychiczne go wykończyły.

AlexRener

Tim podciął sobie żyły. Najpierw ręce, odratowali go, a dwa dni później przeciął szyję...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones