Podróżujący z dziewczyną z Londynu do Paryża oficer sił specjalnych wkracza do akcji, kiedy kontrolę nad pociągiem przejmują uzbrojeni i bezwzględni najemnicy.
Para borykająca się z kłopotami finansowymi decyduje się wynająć pokój nieznajomej. Ich życie wywraca się do góry nogami, gdy kobieta staje się dla nich kimś więcej niż tylko współlokatorką.
Rok 1965. Opowieść o jednostce żandarmerii wojskowej, stacjonującej wraz z rodzinami w brytyjskiej kolonii Aden w południowym Jemenie. Ludzie Królewskiej Żandarmerii Wojskowej walczą z gwałtowną rewoltą. Napięcia wzrastają w upale pustyni; jakikolwiek błąd lub zwyczajny brak szczęścia oznacza wyroku śmierć. Lata sześćdziesiąte zaczynają się rozkręcać: wyzwolenie seksualne, uwodzicielska nowa muzyka i oburzające stroje. Izolacja w tym nieznanym kraju, nic nie jest pewne, a związki są testowane w miarę nasilania się presji i namiętności. Ta gorzka wojna przynosi niebezpieczeństwo i zdradę.
Dwa lata po zamachach z 11 września młoda agentka CIA, Maya, dołącza do zespołu, który tropi Osamę bin Ladena. Z upływem czasu polowanie na najsłynniejszego terrorystę świata staje się jej obsesją.