Barbara LawrenceI

Barbara Jo Lawrence

[{"id":6,"name":"actors","above5p":true,"career":{"name":"aktorka"},"ranking":{"name":"Ról aktorskich","link":"/person/ajax/roles/53136/6","url":"/ranking/person/actors/female"},"rating":{"count":18,"rate":7,"desc":"ocen","profession":"gry aktorskiej"}},{"id":22,"name":"guest","above5p":false,"career":{"name":"gościnnie"},"ranking":{"name":"Występów gościnnych","link":"/person/ajax/roles/53136/22","url":"/ranking/person/guest"},"rating":{"count":1,"rate":7,"desc":"ocena","profession":"gry aktorskiej"}}]
7,0
18 ocen gry aktorskiej
Jej kariera trwała tylko dwanaście lat. Liczba filmów, w których zagrała, nie przekracza dwudziestu, warto jednak pamiętać tę piękną aktorkę, w której filmografii znajdziemy kilka interesujących tytułów. 24 lutego 1930 roku Morrisowi i Bernice Eaton Lawrence'om z Carnegie (Oklahoma, USA) urodziła się córka Barbara. Rodzina była spokrewniona ze znanym śpiewakiem i aktorem, Nelsonem Eddy. Od najmłodszych lat dziewczynka startowała w konkursach piękności (pierwszy raz zwyciężyła już jako trzylatka), jako pięciolatka była już profesjonalną modelką. W 1941 roku przekonała swą rodzinę do przeprowadzki do Kalifornii, gdzie wkrótce została Małą Miss Hollywood (w 1942 roku). W 1944 Barbara Lawrence podpisała kontrakt z 20th Century Fox, a w styczniu 1947 roku uciekła do Meksyku wraz z aktorem Johnem Fontainem (później używał nazwiska Jeffrey Stone), aby potajemnie wziąć ślub. Po sześciu miesiącach  sekretnego małżeństwa, 28 czerwca 1947 roku oficjalnie poślubiła Fontaine'a w kościele prezbiterialnym w Beverly Hills. W tym samym roku aktorkę spotkał bardzo przykry wypadek. Nieznany sprawca dźgnął ją nożem w bok podczas kręcenia filmu. Barbara znalazła się w szpitalu w Santa Monica. W sierpniu 1948 roku Lawrence rozwiodła się z Fontainem (poślubi on później Corinne Calvet). W 1949 roku zagrała w "Liście do trzech żon". W tym czasie aktorka spotykała się z Murray'em Hamiltonem, zaś w 1951 roku po raz drugi wyszła za mąż, tym razem za Johna C. Murphy'ego, gwiazdę zespołu Tucson Cowboys, z którym rozwiodła się osiem lat później. W 1952 roku wystąpiła u boku Rocka Hudsona w "Here Come the Nelsons", kinowej wersji popularnego show radiowego. Rok później, z Gigiem Youngiem zagrała w filmie "Arena", zrealizowanym w technice 3-D. W 1954 znalazła się w obsadzie "Jej dwunastu" z Greer Garson. W 1955 roku wcieliła się w postać Gertie Cummings w musicalu "Oklahoma! " (grała tę rolę również na scenie). Dwa lata później aktorka zrezygnowała z kariery i poświęciła się wychowaniu czwórki dzieci.
W 1976 roku rozwiodła się ze swym trzecim mężem, Lesterem Richardem Nelsonem. Aktorka zmarła 13 listopada 2013 roku, w wieku 83 lat.