Ben Barnes I

Benjamin Thomas Barnes

8,1
15 389 ocen gry aktorskiej
Ben Barnes I
Ben Barnes urodził się 20 sierpnia 1981 roku w Londynie (Anglia, Wielka Brytania). Jego ojciec, Thomas Barnes, jest profesorem psychiatrii, a matka, Patricia Becker, terapeutką. Ma młodszego o trzy lata brata Jacka. Studiował w londyńskim Kingston University, który ukończył z wyróżnieniem, a w latach 1997-2003 był członkiem National Youth Music Theatre. Swoją karierę aktorską zaczynał w epizodycznych rolach w produkcjach telewizyjnych - "Doctors" i "Split Decision". W 2007 roku wystąpił w "Gwiezdnym pyle". Gdy został wybrany do roli księcia Kaspiana w "Opowieściach z Narnii" zerwał kontrakt z The National Theatre. Później otrzymał angaż w thrillerze "Dorian Gray". W kolejnych latach zagrał m.in. w "Między wierszami" i "Siódmym synu". Później skupił się na pracy w telewizji. Można go było oglądać w serialach "The Punisher", "Westworld" (nominacja do nagrody Amerykańskiej Gildii Aktorów Filmowych) czy "Cień i kość". Barnes był członkiem zespołu Hyrise, który w 2004 roku startował w konkursie Eurowizji z piosenką "Leading me On". Nadal śpiewa, ma na swoim koncie dwie płyty.
Więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 20 sierpnia 1981

miejsce urodzenia: Londyn, Anglia, Wielka Brytania

wzrost: 185 cm

Ma młodszego brata Jacka.
W 2004 roku ukończył studia licencjackie na Kingston University w Londynie (Anglia, Wielka Brytania), gdzie studiował dramat i literaturę angielską.
Przyjmując rolę Kaspiana, zrezygnował z roli Dakina w sztuce Alana Bennetta Męska historia (The History Boys) i wyjechał z Anglii. Producent sztuki rozważał pozwanie Barnesa za szkody spowodowane zerwaniem kontraktu.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych