Bennett Miller

[{"id":2,"name":"director","above5p":true,"career":{"name":"reżyser"},"ranking":{"name":"Reżyserii","link":"/person/ajax/roles/316926/2","url":"/ranking/person/director"},"rating":{"count":1044,"rate":7.449233716475096,"desc":"oceny","profession":"pracy reżysera"}},{"id":7,"name":"producer","above5p":false,"career":{"name":"producent"},"ranking":{"name":"Produkcji","link":"/person/ajax/roles/316926/7","url":"/ranking/person/producer"},"rating":{"count":16,"rate":7.1875,"desc":"ocen","profession":"pracy producenta"}},{"id":3,"name":"cinematographer","above5p":false,"career":{"name":"operator"},"ranking":{"name":"Zdjęć","link":"/person/ajax/roles/316926/3","url":"/ranking/person/cinematographer"},"rating":{"count":0,"rate":null,"desc":"ocen","profession":"zdjęć"}}]
7,4
1 044 oceny pracy reżysera
powrót do forum osoby Bennett Miller
  • Miller jest ewidetnie niedojrzałym, acz interesującym reżyserem. Podejmuje się ciekawych tematów, które jednak realizuje według mnie przeciętnie. Jego filmy są "suche" i wyprane z emocji, a jak sam Mark Schultz powiedział "Foxcatcher" jest zakłamamy. Potencjał Bennett ma, brakuje trochę szlifu i doświadczenia, bo nie uczy się na błędach.

  • RustyRyan A ten suchy komentarz kopiowany jest z jakiegoś Plotka? Jakoś nie mogę odnieść tego do jego filmów... zwłaszcza, że "Foxchatcher" to najlepszy film ubiegłego roku.

  • Bosniak To w stu procentach moje spostrzeżenia. Gusta oczywiście są różne, ale na pierwszy rzut oka widać, jakie są filmy Millera - mozolne, ciężkie, choć na pewno może się to podobać. "Monayball" jest dobrym filmem.

  • RustyRyan Mhm, pierwsza opinia zabrzmiało jak jakiś z góry nałożony wyrok a nie własne spostrzeżenia... "Moneyball" był niezły, za to "Foxcatcher" dla mnie był arcydziełem, choć rozumiem - widząc też po ocenie tego filmu - że nie dla wszystkich.

    I to mnie właśnie urzekło u Millera, bo u niego nie ma jak w większości filmów tekstów "boli mnie" i następna scena tylko cisza, klimatyczna muzyka i pokazany ból na twarzy fizyczny i psychiczny. Mi niesamowicie się to oglądało i świadczyło to też o jego dojrzałości, jednocześnie nie robił tego pod publiczkę (np. wzorując się na bardziej doświadczonych kolegach). Tako ja to widzę :)

  • RustyRyan powala mnie ta opinia. jednego z najwybitniejszych filmow jakie widzialem. widac ze nie dostalo sie tyle talentu, aby robic, za to jadu aby jechac po czyms, az za nadto. Zenada

  • RustyRyan Bardzo ciekawe to co piszesz. Akurat jest zupełnie odwrotnie. Mark powiedział, że reżyser to geniusz. Na przykład w tym wywiadzie:

    https://www.youtube.com/watch?v=rY6sfFiGIUg