Bartosz Koszała

Bodo Kox

biografie

(2)
  • Wrocławianin urodzony pod koniec lat siedemdziesiątych. Happener, aktor, scenarzysta, dziennikarz z wykształcenia, ale przede wszystkim filmowiec niezależny z wyboru.

    Uważany jest za czołowego przedstawiciela polskiego offu. Wystąpił w bodaj najbardziej popularnych filmach niezależnych ostatnich lat, tj. "Bolączka sobotniej nocy", "Krew z nosa", "Ugór" reż. D. Matwiejczyka, Oraz "Homo Father" reż. P. Matwiejczyka. Rola Pabla we "Krwi z nosa" przyniosła jemu nagrodę OFFskara 2005 w kategorii najlepszy aktor. Natomiast za role w "Ugorze" i "Homo Father" otrzymał specjalne wyróżnienie jury Konkursu Kina Niezależnego na XXX FPFF w Gdyni.

    Wspólnie z Filipem Zawadą wyreżyserował ponad 10 filmów krótkiego metrażu. Film Bodo Koxa "Marco P. i złodzieje rowerów" uważany jest za "objawienie" polskiego offu.

  • Od najmłodszych lat pragnął zostać gwiazdą rocka. Kiedy jednak uświadomił sobie, że nawet gwiazda rocka powinna choć trochę umieć śpiewać, porzucił "karierę" muzyczną na rzecz filmu (starannie omijając musicale). Mimo, że sztuką filmową zajmuje się od niedawna, uważany jest za jednego z głównych przedstawicieli "wrocławskiego offu". Zarabia na życie jako asystent reżysera przy programach typu reallity show, lub jako współpracownik stacji telewizyjnych. Dziennikarz z wykształcenia, filmowiec niezależny z wyboru, artysta z powołania.

opinie i nagrody