Brooke Candice Nevin

[{"id":6,"name":"actors","above5p":true,"career":{"name":"aktorka"},"ranking":{"name":"Ról aktorskich","link":"/person/ajax/roles/121436/6","url":"/ranking/person/actors/female"},"rating":{"count":169,"rate":6.881656804733728,"desc":"ocen","profession":"gry aktorskiej"}},{"id":22,"name":"guest","above5p":true,"career":{"name":"gościnnie"},"ranking":{"name":"Występów gościnnych","link":"/person/ajax/roles/121436/22","url":"/ranking/person/guest"},"rating":{"count":57,"rate":7.43859649122807,"desc":"ocen","profession":"gry aktorskiej"}}]
6,9
169 ocen gry aktorskiej
Brooke Nevin
Brooke Nevin, a właściwie Brooke Candice Nevin, urodziła się w Toronto 22 grudnia 1982 roku. Jej rodzice to Nicky i Bob (ojciec gra w hokeja w trzech drużynach: NY ranger (jako kaptain), Toronto Maple Leafs oraz LA Kings). Kiedy miała 4 lata zapisała się do szkoły tańca. Uczyła się stepowania i baletu oraz śpiewu (głównie jazzu). Potem muzyka się jej znudziła (przez 3 lata grała na flecie i pianinie oraz śpiewała w szkolnym chórku) i zaczęła interesować się aktorstwem (została gwiazdą szkolnych przedstawień).
W 1996 roku 15-letnia Brooke, dzięki pomocy matki, wystąpiła w swym pierwszym filmie: "The Pirates of Penzance". Tego lata młoda debiutantka zatrudniła agenta i wzięła się ostro do pracy - zamierzała zostać prawdziwą profesjonalistką. Po wielu poszukiwaniach otrzymała propozycję gościnnego wystąpienia w takich serialach jak: "Gęsia skórka", "Real Kids" i "Real Adventures". Następnie wystąpiła w "Short for Nothing" i "Running Wild". W 1999 roku za rolę właśnie w "Running Wild" została nominowana do Young Artists Award. Całe rzesze fanów zdobyła rolą Rachel Berensen, którą odgrywała w telewizyjnym serialu "Animorphs". Potem posypały się coraz poważniejsze propozyjce. Wystąpiła w: "Are You Afraid of the Dark?", "Twice in a Lifetime", i zwariowanej kanadyjskiej komedii "JonoVision".
Poza kamerą Brooke jest zwykłą nastolatką. Opiekuje się dziećmi, uprawia sport, czyta, opiekuje się swoimi psami i, kiedy ma chwilkę wolnego czasu, przebywa ze swoimi przyjaciółmi oraz ze swą młodszą siostrą Kaleigh (która również ma ogromny potencjał aktorski!).
Jeżeli chodzi o wykształcenie Brooke skończyła Leaside High School z rozszerzonym językiem francuskim (biegle włada tym językiem). Umie świetnie gotować.
Choć odeszła z obsady "Animorphs" po dwóch sezonach gościnnie wystąpiła w "The Famous Jett Jackson" i "In a Heartbeat". Występuje w mini serialu stacji CBS "Guilty Hearts" oraz zagrała w dramacie stacji WWII "Haven". Brooke gra głównie w Kanadzie i Los Angeles. Swoje aktorskie umiejętności szlifuje w szkole LA's Second City Studio Theater. Gra w bijącym rekordy popularności w USA serialu "The 4400". Poza tym wystąpiła w "Tool Cool For Christmas" oraz gościnnie pokazała się w "dr. vegas".
Więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 22 grudnia 1982

miejsce urodzenia: Toronto, Kanada

wzrost: 164 cm

Ma młodszą siostrę Kaleigh.
Jej ojcem jest były hokeista NHL Robert "Bob" Nevin.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych