Céline Dion

Céline Marie Claudette Dion

[{"id":6,"name":"actors","above5p":true,"career":{"name":"aktorka"},"ranking":{"name":"Ról aktorskich","link":"/person/ajax/roles/179308/6","url":"/ranking/person/actors/female"},"rating":{"count":38,"rate":7.368421052631579,"desc":"ocen","profession":"gry aktorskiej"}},{"id":21,"name":"himself","above5p":true,"career":{"name":"we własnej osobie"},"ranking":{"name":"Występów","link":"/person/ajax/roles/179308/21","url":"/ranking/person/himself"},"rating":{"count":11,"rate":8.272727272727273,"desc":"ocen","profession":"występów osoby"}},{"id":22,"name":"guest","above5p":true,"career":{"name":"gościnnie"},"ranking":{"name":"Występów gościnnych","link":"/person/ajax/roles/179308/22","url":"/ranking/person/guest"},"rating":{"count":7,"rate":7.285714285714286,"desc":"ocen","profession":"gry aktorskiej"}},{"id":20,"name":"voices","above5p":true,"career":{"name":"aktorka dubbingowa"},"ranking":{"name":"Ról głosowych","link":"/person/ajax/roles/179308/20","url":"/ranking/person/voices"},"rating":{"count":5,"rate":8.8,"desc":"ocen","profession":"gry aktorskiej"}}]
7,4
38 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Céline Dion
 • mam pytanie dlaczego Celine nie ma w nagrodach Oscara za piosenkę ''My Heart Will Go On" do Titanica ?? :)

 • besia11 W przypadku oscarowych piosenek nagrodę otrzymuje autor kompozycji, a w przypadku "My Heart Will Go On" był nim James Horner, który otrzymał Oscara wraz z autorem tekstu Willem Jenningsem. Celine Dion była tylko wykonawcą.

 • Mystery_Man myslish sie moj drogi... oscara za te piosenke dostał i James Horner jako autor ale i sama Celine go otrzymała.... :]

 • Zikkuri Nie wydaje mi się ;) Przecież, nie bez powodu, w nagrodach nie ma wzmianki o owym Oscarze. Imdb, encyklopedie, czy strony oscarowe, również o takich rewelacjach nie głoszą. Poza tym nie mogła otrzymać nagrody do której nie była nominowana, więc...
  Podobnie jest z Alanem Menkenem. Zdobył 4 oscary za swoje piosenki. Co prawda współdzielił je z autorami tekstu, ale nie z wykonawcami.
  Przykład: Colors of the Wind, to Alan Menken and Stephen Schwartz otrzymali statuetkę, nie Vanessa Williams.
  Celine mogła sobię potrzymać Oscara, ale oficjalnie go nie dostała ;)

 • Mystery_Man Dostała. Celine dostała oscara za piosenkę My Heart Will Go On!!

  Co do Celine jest naprawde ok, piękny głos, skromna osoba.

 • besia11 Też mnie to zastanawia. Tym bardziej, że w nagrodach dla Titanica jest tam Celine. Tylko bez hiperłączy

 • moooras http://www.filmweb.pl/topic/471520/nagrody+Celine.html

 • besia11 LUDZIE!!! ZA MUZYKĘ DO TITANICA OSCARA OTRZYMAŁ JAMES HORNER A ZA PIOSENKE CELINE DION. MUZYKA I PIOSENKA TO DWIE RÓŻNE KATEGORIE!!!

 • Jake19 No i Celine dostała tego Oskara! A w dziale z nagrodami nie ma o tym ani słowa. Co ciekawe w nagrodach Tytanika jest tam jej nazwisko, ale bez linku.

 • moooras Co za bzdura.
  Muzyczne Oscary dla Titanica to:
  Best Original Dramatic Score (Muzyka): James Horner
  Best Original Song (Piosenka): James Horner (Muzyka), Will Jennings (Słowa).
  Celine Dion jako wykonawca tej piosenki nie otrzymała statuetki.

 • besia11 Tu jest strona jakie nagrody otrzymała Celine Dion - http://www.celinedion.com/celinedion/english/journey_awards....
  Oscara za wykonanie piosenki nie otrzymała jak napisał to Maciek_2, ale za to zdobyła za nią inne nagrody. :-)
  I tak ilość jej nagród jest imponująca! Gratulacje!!! :-)

 • besia11 Za Piękną i Bestie ma jeszcze Oscara czyli w sumie dwa

 • CelineMarie Celine nie zdobyła żadnej statuetki Oscara. Ludzie kochani skąd te bzdury bierzecie. To że piosenka którą Celine wykonuje tę nagrodę zdobyła nie oznacza że wykonawca jest nagradzany. Oscar wędruje do twórców co jest logiczne a nie do wykonawców.

 • besia11 Piosenka My heart will go on otrzymała Oscara w 1998 roku. Ogólnie ten film otrzymał 11 statuetek. W pełni zasłużył. Po upływie tylu lat, wciąż tak samo wzrusza i zachwyca.

 • besia11 Celine nie otrzymała Oscara, bo nie jest autorką muzyki, ani tekstu. Wielokrotnie mówiła w wywiadach, że nie pisze swoich piosenek, a jedynie jest ich odtwórczynią. To do niej przychodziły piosenki, a ona je wybierała. Zresztą z "My heart will go on" jest taka historia, że ona nie chciała początkowo jej zaśpiewać, bo jej się nie spodobało wykonanie Jamesa Hornera, który chociaż był genialnym kompozytorem, to wokalistą niekoniecznie. Rene przekonywał Celine, żeby zgodziła się nagrać mimo wszystko demo. I co zaskakujące, jej demo wokalu znalazło się na ostatecznej wersji :)
  Co do rozdań Oscarów, to oczywiście za najlepszą piosenkę w 1998 r. Oscary otrzymali James Horner i Will Jennings, a dowodem na to jest poniższe nagranie:
  https://www.youtube.com/watch?v=9fp3nkY9BqU

  Aż się włosy jeżą na głowie, czytając bzdury, jakie co niektórzy wyżej wypisują

  P.S.1 Najlepszą piosenką w 1992 r. ogłoszono "Beauty and the Beast", a Oscary otrzymali oczywiście Alan Menken i Howard Ashman. Proszę sobie obejrzeć poniższy materiał archiwalny, jeśli ktoś chce zaczynać kłótnię bez powodu:
  https://www.youtube.com/watch?v=Bntiz357OjM

  P.S.2 Wokaliści wykonujący piosenki nie otrzymują statuetek Oscarowych, jeżeli nie byli ich autorami. Wiem, że sporo osób wymienia w takich bezsensownych dyskusjach takich artystów jak Steviego Wondera (muzyka i tekst za "I just called to say I love you"), Lionela Richie (muzyka i tekst za "Say you, say me"), Bruce'a Springsteena (muzyka i tekst za "Streets of Philadelphia"), Eltona Johna (muzyka za "Can you feel the love tonight"), Phila Collinsa (muzyka i tekst za "You'll be in my heart"), Eminema (muzyka i tekst za "Lose yourself"), Annie Lennox (muzyka i tekst za "Into the west"), czy Adele (muzyka i tekst za "Skyfall"), ale oni właśnie tym się różnią od innych wykonawców, że sami piszą swoje piosenki, dzięki czemu zarabiają na każdym ich odtworzeniu. A inni są jedynie odtwórcami czyjegoś geniuszu. Celine oczywiście przepięknie wykonała ten utwór, ale nie zarobiła na nim ani centa poza publicznymi występami na koncertach i ewentualnie podczas telewizyjnych występów. Pieniądze ze sprzedanych płyt powędrowały do autorów. Takie są zasady panujące w prawie autorskim. Jeden napisze jeden hit i może do końca życia nie pracować, a inni koncertują do końca życia, żeby mieć, z czego żyć :)

  P.S.3 ekipa serwisu jest bardzo oporna i pomimo nacisku wielu użytkowników (w tym moim) po dziś dzień nie wprowadziła w zakładce Nagrody Amerykańskiej Akademii Filmowej kategorii oscarowej jaką jest najlepsza piosenka... jest to kompletnie nie zrozumiałe dla większości osób interesujących się zarówno światem filmu, jak i muzyki. Np. taki Alan Menken otrzymał dla przykładu łącznie 19 nominacji do Oscara (5 nominacji za najlepszy soundtrack i 14 nominacji za najlepszą piosenkę), z czego przerodziły się one w 8 oscarowych statuetek (cztery za najlepszy soundtrack i cztery za najlepszą piosenkę). Często konkurował w kategorii najlepsza piosenka sam ze sobą, bo zdarzały się lata, gdzie otrzymał po 3 nominacje :D No ale według filmwebu Alan Menken otrzymał tylko 5 nominacji do Oscara, w tym czterokrotnie zwyciężył ;p totalny absurd i głupota tej strony