Callum Blue

Daniel James Callum Blue

6,4
869 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Callum Blue

Co się z nim stało? Był w pierwszym sezonie w Tudorach, a w drugim przepadł... Ktoś się orientuje co się stało z jego postacią? Przecież Henryk go nie ściął, on sam nie zmarł , a był jedną z głównych postaci...

ladyanna_filmweb

a ja wlasnie sie nad tym samym zastanawialam ale moze poniewaz byl fikcyjna postacia nie bylo juz dla niego miejsca w dalszych losach tudorow ;(

rudzielec_7

Za to Suffolk jest prawdziwy!!!!!!!
;*

ladyanna_filmweb

wyczytalam ze w sumie to postac Knivetra jest na podstawie prawdziwej osoby ale o imieniu Tomasz :P i tez byl przyajcielem Henryka ;) no ale tak, dobrze ze Suffolk byl przez wszystkie sezony ;)) fajniejszy od Henryka :)

rudzielec_7

Oj, nie powiedziałabym ;D Henryk był niepowtarzalny. Suffolk był niezły w pierwszuch 2 sezonach

ladyanna_filmweb

mi sie suffolk podobal tak do 3 sezonu :) widzialam w ksiazce jego portret i w rzeczywistosci byl okropny :D w ogole to szkoda ze ten serial juz sie skonczyl...fajnie by bylo ogladac dalsze losy Elzbiety i Marii ;)

rudzielec_7

oj tak ;D
Oglądałeś Elżbiete z Cate Blanchett ?

ladyanna_filmweb

Ogladalam obydwa filmy i bardzo mi sie podobaly :D i historia mlodej Elzbiety tez jest super bo czytalam ksiazke Lady Elizabeth i naprawde jest dobra wiec fajnie by bylo jakby zrobili jakis film o jej mlodosci :P

rudzielec_7

ja polecam elżbietę I angielską - boska książka.
Kręcą tyle bzdur, a jest przecież tyle intrygujących wpływowych kobiet, historycznych feministek!

ladyanna_filmweb

ale ze w wersji angielskiej? bo w sumie to nie mam dostepu do polskich wersji jakichkolwiek ksiazek wiec tylko po angielsku moge a przychodzi mi tylko jedna ksiazka na mysl Elizabeth I Alison Weiri czy to o ta Ci chodzi?:) czytam obecnie Lady in the tower , the fall of Anne Boleyn tez dobra no i polecam The Lady Elizabeth jest swietna :))
Zgadzam sie z Toba, jest tyle glupkowatych komedyjek milosnych a mogliby nakrecic troche wiecej ciekawszych historycznych filmow i o tym co kiedys kobiety naprawde musialy znosic i jak ciezkie ich zycie bylo...

rudzielec_7

Nie, ta o której pisałam jest po polsku. Dobra i z humorem.

Weź np. Marię Stuart.
Jak nie zagłębiałaś się w jej historię to poczytaj o niej. Jej historia jest tak brawurowa, że oglądając ją jako film pomyślałabyś - ta , co jeszcze?
Aż trudno uwierzyc, że jedna kobieta tyle przeżyła.

Anna Boleyn to moja ulubiona postac historyczna ( widac po avku). Kocham ją, powinna byc wzorem dla wielu kobiet.

ladyanna_filmweb

O Marii Stuart to nic nie wiem w sumie bo ja ajbardziej to zaglebiam sie w historii Anglii a ona byla krolowa Szkocji ale dzieki za polecenie , poczytam dzisiaj o niej :)

Anna Boleyn to tez moja ulubiona postac historyczna :D Jak czytalam o niej to byl taki watek tuz przed sama jej smiercia i tuz po i az sie poplakalam... do czego milosc ja doprowadzila...w 100% wierze w jej niewinnosc i do tego wszystkiego to zostala pochowana w skrzyni na strzaly i bez oznaczenia na nagrobku...:/

rudzielec_7

A wiesz co się dzisiaj stało z jej ciałem?

Gdzie jest pochowana?

Wiem o niej wszystko oprócz miejsca pochówku... A to cholernie ważne!

ladyanna_filmweb

Znasz Tower of London no nie? to tam jest taka kaplica nazywa sie Chapel St Peter ad vincula i przez wiele wiele lat tam byla pochowana wlasnie w tej skrzyni i przy renowacjach za czasow krolowej Victorii znalezli jej szkielet i pochowali ja oczywiscie w tym samym miejscu ale w porzadnej trumnie i podpisem :) Bylam tam jakos 2 lata temu i ogolnie to bardzo polecam wizyte na Tower of London bo jest super :) a i oczywiscie jak ja znalezli to przeprowadzili badania itp i wszystkie mity o tym jak to ona miala dodatkowy palec etc to bzdury totalne...

rudzielec_7

Annę nalezy podziwiac. ZA to że ceniłą siebie i potrafiła to wykorzystac. Za siłę, za to jak poradziła sobie, za to jak osiągnęła to co chciała i nie była typową kobietę tudorowskiej anglii.

Dzięki za info i polecam ( pewnie już ją odwiedziłaś) Queen Anne Boleyn - boska polska strona o królowej.

ladyanna_filmweb

Ech, sorki za drobne literówki.

ladyanna_filmweb

No dokladnie jestem tego samego zdania. Tak samo jak wierze ze byla niewinna, bo to Henryk ja zdradzal a nie ona jego i przez to zostala scieta...
Uwielbiam tez historie jej corki Elzbiety, ona pierwsza pokazala, ze nie potrzebny jest facet zeby osiagnac cel i rzadzic panstwem i ze zaden mezczyzna nie bedzie nia rzadzil :)) Nie przejmuj sie literowkami :P ja mam angielska klawiature wiec nie moge nawet uzywac polskich znakow :P znasz w gole jakies dobre historyczne filmy ?

rudzielec_7

Ja po prostu kocham historię Tudorów! Kocham te intrygi, historie i barwne postacie.

A co do filmów to owszem owszem :

-Elżbieta ( obie części)

-Kochanice króla

-Lady Jane ( o Jane Grey)

Mogę podac więcej , ale nie wiem czy chodzi ci tylko o okres Tudorów czy ogółem dobre historyczne kino???

ladyanna_filmweb

No ja tak samo kocham historie Tudorow :))
Te filmy co podalas to juz ogladalam ( chyba z tysiac razy :D ) nie musi byc tylko o Tudorach byle byly dobre :P

rudzielec_7

Jest Maria Antonina - lekturka ważna, ale nie nastawiaj się na dobre kino, pusty film - buciki, peruki i to wszystko.

Czyngis Chan - cudeńko!



Królestwo niebieskie.

Serialiki to Borgiowie, Tudorowie, Rzym, Filary Ziemi ( cudo), Królowie przeklęci.

hmm....
co jeszcze?

Gladiator.

Znajpmi polecają Spartakusa ( serial).

W ciemności.
Jak chcesz trochę wojennych to powiedz bo nie wiem czy to twój gatunek.
Jak coś to dorzucam Kapitana Correli




Widziałaś wszystkie?

ladyanna_filmweb

Z tych co podalas to ogladalam tylko Marie Antonine i Tudorow. Maria Antona jest takim luznym filmem, napewno nie oddaje historii :P nawet nie przylozyli sie do tego filmu, jest pelno bledow i to takich banalnych :P
A tak odbiegajac od filmow historycznych to znasz jakies seriale ktore moga ogladac takze dzieci 12+ ? :)

rudzielec_7

Heh , no ba ;D

Jak lubisz rozluźnic się w science fiction z barwnymi bohaterami to polecam Fringe.

Jak nie oglądałaś Zagubionych to obejrzyj kilka odcinków na próbę.

Gotowe na wszystko - świetna rozrywka.

Aaa to plus świat według bundych.

Kocham jeszcze Merlina ( fantasy).

Noo założę się, że oprócz Fringa wszystkie widziałaś.

Aaa niedawno obejrzałam JESTEM BOGIEM - rewelacja, polceam!

ladyanna_filmweb

Ogladalam Lost i Gotowe na wszystko :) ale reszte ktora proponujesz wyprobuje :P skonczylam ogladac vampire diaries i tak nie mam co robic:P polecam ten serial.

Ja to jestem straszna maniaczka filmowa , musze zawsze cos ogladac :P

rudzielec_7

No to to mamy wspólne. ja ogólnie bardzo interesuję się kinem i sama chce pójśc w tym kierunku.



Wampirów nie oglądałam ale nie ciągnie mnie do tego... Wampiry sa już przereklamowane Meyerjest niepowtarzalna ale,... Może serial jest dobry ale dla mnie już za dużo tych wampirów!

ladyanna_filmweb

A gdzie jesteś w LOST?

Kocham ten serial i takiego tam bohater ;D

ladyanna_filmweb

Bohatera sorki

ladyanna_filmweb

No ja tez sadze ze za duzo tych wampirow ale tak mi kolezanka polecila i dalam temu szanse i nawet dobry. Jak bylam jeszcze nastolatka to potrafilam sopkojnie 2 filmy dziennie obejrzec jak nigdzie nie wychodzilam :P
W Lost jestem na trzecim odcinku ostatniego sezonu ale troche wolno mi idzie bo jak zaczelam ogladac to okolo 1/3 sezonu obejrzalam w jeden dzien :P a ktorego bohatera lubisz bo ja doktorka :P

rudzielec_7

Ja uwielbiam Sawyera. Kocham takich bohaterów jak on !
A z kobiet to Kate. Jest trochę podobna do mnie i to dlatego.
Shannon też się zmieniła z głupiej blondynki na fajną dziewczynę i też zaczęłam ją lubic ( szkoda tylko, że Ana Lucia wywinęła taki numer).

A Jacka też lubię ;D Kochany facet.

Ja jestem gdzies w połowie 2 sezonu i jak usiądę wieczorem to pochłaniam spokojnie 3-4 odcinki ;D

Masakra, uzależniłam się od LOST!

ladyanna_filmweb

No oni wszyscy w miare rozwoju serialu sie zmieniaja :) ale ja takie same odczucie mialam jak zaczelam ogladac Lost ale po 5 sezonie musialam zrobic sobie przerwe :P Ja lubie Jacka bo on ma takie same myslenie jak ja, jakbym byla na tej wyspie z nimi to pewnie zgadzalabym sie z nim caly czas :P w tych komentarzach okienka sie zmniejszaja lol

rudzielec_7

No dziwnie trochę , ciekawe czemu ;D

A z kim się utożsamiasz?
Z Jackiem to wiem, ale z kim jeszce?

ladyanna_filmweb

Kate tez jest fajna :) ale nie jestem jak ona chciaz bym chciala byc taka twarda jak ona :P

rudzielec_7

Ostra to była Ana Lucia ;D

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones