Christian Bale

Christian Charles Phillip Bale

8,8
133 246 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Christian Bale

Świetna rola w "Fighter",może nie oskarowa,ale mimo wszystko za dorobek statuetka mu się
należy...W końcu już jako dzieciak pokazał,że ma talent w "Imperium słońca" i to co zrobił w
"American Psycho" to dla mnie tez majstersztyk.po za tym sporo dobrych ról na koncie,tylko ten
człowiek nietoperz jak dla mnie okazał się pomyłką w jego wykonaniu.

Detoksynator

Jak to nie 'Oskarowa'? Rola świetna, w dodatku bardzo problematyczna, więc to składa się na Oskara. W dodatku... moim zdaniem bez konkurencji w swojej kategorii.

Novalis

mnie nie zdziwi to jak nie dostanie za mechanika brak nominacji za inne świetne role rownież teraz dostał nominację na odczepne ale oscara raczej nie dostanie ...
Nie wiem dlaczego ale widać ze ani on ani DiCaprio jakoś nie są ulubieńcami akademii

Mati_cmg

Dokładnie Bale za "Mechanika" powinien dostać oscara, a DiCaprio za "Co gryzie gilberta grape'a" Ale jak wspomniałeś, nie są oni ulubieńcami akademii i myślę, że oscara w tym roku dostanie geoffrey rush, który mimo wszystko zagrał bardzo dobrze, ale moim skromnym zdaniem Bale lepiej.

happy_pampers

Właśnie jeszcze wspaniała rola w "Mechaniku"...a jak patrzę na jego konkurencje,to mam przeczucie,że to jednak on dostanie statuetkę w tym roku.

Detoksynator

Zgadzam się. Mechanik przede wszystkim! Ale świetne role jeszcze w American Psycho i w Prestiżu. Ta kolejna.

happy_pampers

Rush jest ogólnie o wiele lepszym aktorem od Christiana(jak dla mnie zdobywca statuetki za blask to jeden z najlepszych współczesnych aktorów ) .
Nie widziałem jeszcze fightera ale nawet jeśli to życiowa rola Mrocznego Rycerza i tak chciałbym żeby to Geoffrey zdobył druga statuetkę .

lotr12345

Rush? W czym lepszy? Nie śadze.Bale go zjada,po za tym Geoffrey już dostał statuetke,teraz kolej na Christiana.

Detoksynator

a w czym lepszy Bale ?Rush grał w lepszych filmach miał trudniejsze i bardziej złożone role
Christian ma parę dobrych( ani jednej wybitnej chociaż wierzę ,że ta w fighterze jest taka ) ale żadna nie równa się z kreacjami z Blasku czy zatrutego pióra .
Poza tym Bale ma opinię "drewna "może po tym roku to się zmieni

lotr12345

dla mnie rush to jeden z najlepszych współczesnych aktorów urodzonych po 1950 obok wielkiego Day Lewisa czy genialnego Seymoura Hoffmana oni zjadają hanksów deppów ,crowów i innych przecenianych gwiazdorów

lotr12345

Seymour dobrym aktorem jest,ale nie powiedział bym ,że zjada wymienionych przez Ciebie.Każdy z nich ma swój styl,szczególnie Hanks to dla mnie absolutnie najwyższa półka.A ten leń Day Lewis (jeden film na 3 lata) może co najwyżej zjeść Ryska z Klanu ;)
Co do Bale,jeżeli on jest drewniany to ja życzę sobie więcej drewna w kinie.Niech będzie cały las.
Pozdrawiam.

Detoksynator

Tak musiało być! ;)

lotr12345

Nie ma to jak oceniać kto zasługuje na Oscara nie ze względu na jego role w filmach a sympatie...
Poza tym Rush to dobry, solidny aktor ale Bale to moim zdaniem fenomen który jeszcze nie pokazał wszystkiego co potrafi. Zobaczysz lotr12345 - za kilkadziesiąt lat prawie nikt nie będzie pamiętał o Rushu za to Bale stanie się ikoną kina na długie lata.

Waclaw

nie widziałeś Blasku za tę rolę należały się wszystkie oscary świata albo zatrute pióro był 10 razy lepszy od przeciętnego Crowa w Gladiatorku
ale masz racje Bale grał w Batmanach ,Prestiżach ,Terminatorach ...-to popularne filmy Rush takich filmów nie ma z wyjątkiem Piratów a tam był najlepszy obok Deppa .
Dobrze że Bale dostał Oscara bo to znakomita rola ale cieszyłbym się też gdyby dostał go rush .

lotr12345

Rush jest aktorem wybitnym, Bale nie jest godzien mu czyscic butow. Poza tym zauwaz, ze Bale jest aktorem podobnym do Hanksa. Musi miec jakis punkt odniesienia, zeby stworzyc dobra kreacje (Hanks- jego najlepsza kreacja to Forrest Gump, gdzie punktem odniesienia byla ulomnosc tytulowego bohatera, Bale- narkoman, swir, etc, etc), Hanks i Bale klada filmy, w ktorych ich bohaterzy nie maja zadnych cen charakterystycznych, juz nie wspominajac o tym, ze Hanks powinien miec 2 zlote maliny na swoim koncie za drewno w ekranizacjach ksiazek Dana Browna. Pokaz mi aktora, ktory w taki sposob jak Rush, magnetyzuje, przyciaga i do tego ma w sobie jeszcze ta niesamowita teatralnosc?

nasthassia

podobne aktorstwo prezentuje Daniel Day Lewis moim zdaniem najlepszy aktor urodzony po 1950 roku ale Rush ,seymour Hoffman są zaraz za nim
Bale słusznie dostał bo to jego rola życia ale zgodzę się że kreacje świrów ,ślepców ,idiotów ,ludzi z porażeniem mózgowym są milej widziane przez akademie .Geoffrey już pokazał całemu światu na co go stać -Blask ,Zatrute Pióro itd ...w chwili obecnej Bale się do niego nie umywa

użytkownik usunięty
lotr12345

Crow słusznie dostał Oscara

Detoksynator

Teraz w nowych zwiastunach filmowych z jego udziałem powinni przezentować Christiana w obsadzie tak: "ACADEMY AWARD WINNER CHRISTIAN BALE" XD

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones