Christian Bale

Christian Charles Phillip Bale

8,8
133 246 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Christian Bale

Już któryś raz z kolei zastanawiam się czy on nie ma jakiś problemów z wymową coś typu nie
sepleni czy nie wypowiada R.
Bo kiedy patrzę na jego usta jakoś tak mu się trochę dziwnie układają,już kiedyś zastanaiwałyśmy
się nad tym z koleżanką

kingofpeace

To się nazywa seplenienie, chodzi o pewną wadę wymowy. Christian Bale ma prawdopodobnie troszkę przydługi język. Bo tak jest, przy seplenieniu ma to związek z przerośniętym językiem, tak słyszałam.

kingofpeace

a on tego nie robi specjalnie?

luki29

przy każdej roli ?

kingofpeace

nie zauważyłem tego seplenienia w każdej roli w Batman Begins (np. gdy grał Batmana wiadomo darł się specyficznie ale gdy był Brucem Waynem był normalny) z kolei w American Psycho by podkreślić swoje ego lekko seplenił, wydawało mi się że to było specjalnie

luki29

Wiesz co ja jego wymowie nie zawsze się przysłuchiwałam bo miałam np. lektora ale w batmanie ma takie właśnie "dziwne" usta,tak jakby do seplenienia.nie umiem tego określić,ale po prostu w pewnych momentach tak dziwnie się układają

kingofpeace

Troche sepleni, w prestizu strasznie seplenil.. Czasem nie wiedzialam co mowil. Ale w innych filmach tego nie zauwazylam.

loffciam

Nie zapominajmy, że Bale jest Brytyjczykiem, a Brytyjczycy mają tendencje do tego, że nie wypowiadają R, Amerykanie wymawiają R i podkreślają to, gdyż niektóre słowa różnią się od Brytyjskich w pisowni co się przekłada wymawianie ich. Brytyjczycy mają tendencje do mówienie tak jakby przez zęby. :)

monalisa11

Jednak on mowi jakos dziwnie, sepleni sie da sie to zauwazyc mimo ze jest brytyjczykiem. Inni brytyjscy aktorzy nie mowia tak niewyraznie jak on.


;)

loffciam

Owszem możliwe. Za obserwowałam mówi faktycznie specyficznie, ale to raczej nie przeszkadza. :) Może po prostu tak już ma.

monalisa11

Moze tak ma.. :)

loffciam

ma bardzo zespojone zęby i krzywy zgryz, może też dlatego. ale to nie zmienia faktu, że jak się przyzwyczaić to jest to sexy :)

sylwia112sylwia

Wow! . ;) Dzięki za rozwiązanie zagadki!

loffciam

jako Walijczyk Bale dysponuje typowym walijskim akcentem ,gdzie spółgłoska 'r' jest fonetycznie niesłyszalna. Fachowo ten sposób wymowy zwie się non-rhotic i tak przy wyrazach typu 'car', ich wymowa brzmi jak "ka:"

kingofpeace

Uwielbiam to seplenienie!

Enkaii

Ja też. To taki jego znak rozpoznawczy :)

Enkaii

i ja!!:D

Enkaii

ja tez :D

Enkaii

Ja też

kingofpeace

nie robi czy ma czy nie ale jest słodki .

MrsVampire

tak! :D

kingofpeace

A ja obstawiam, że ma martwego nerwa twarzy chyba z lewej strony, ponieważ charakterystycznie układa usta. No ale zawsze się mogę mylić ;) a wady wymowy przy tym nie wykluczam, może miec obie dolegliwosci, ale oczywiscie to mu niczego nie ujmuje, fajnie sie go oglada.

Wescik

Ludzie, to nie kwestia żadnego akcentu, on w charakterystyczny sposób dla ludzi sepleniących układa usta i język, może w angielskim tak tego nie słychać, ale na bank jeżeli nie sepleni mocno to trochę świszczy...

lena_777

O akcencie nie wspomniałam ani słowem. Ktoś inny o tym wspomniał parę pięter wyżej :P było na jego/jej wpis odpowiedzieć :P

Wescik

Sorry, czasem automatycznie odpowiadam na ostatniego posta...

lena_777

Ludzie, dla mnie on wcale nie sepleni tylko on jest z pochodzenia Walijczykiem. Najpierw musiał się przestawiać na akcent typowo angielski, zaś później w Hollywood z kolei musiał przestawić się na akcent typowo amerykański. Więc może stąd to "seplenienie".

kingofpeace

jego seplenienie jest bardzo widocznie w Prestiżu, swoją drogą w American Psycho nie zwróciłam na to uwagi.

Fornettka

Wydaję mi się, że bardziej chodzi o akcent walijski. Aparat mowy i mięsnie języka przyzwyczajają się do mowy i akcentów. Prawodpodobnie, aby móc grać inny akcent, niż walijski, to musi zniwelować niektóre dzwięki nieme oraz inne ułożenie ust i języka.

kingofpeace

Uważam, że jest świetnym Batmanem, ale kurczę, jak sepleni z chrypą w tym epickim kostiumie to parskam śmiechem :D Ma coś takiego z "s", że nie wypowiada prawidłowo

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones