Christian Bale

Christian Charles Phillip Bale

8,8
133 998 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Christian Bale

Nie wiem jak Wy, ale wyczuwam u niego chęć do zawojowania komercyjnego światka. Jest moim ulubionym aktorem, ale polubiłam Bale'a-Mechanika a nie Bale'a-Johna Connora. Myśle, że straci sympatię wielu fanów, jeśli nadal będzie podejmował takie decyzje, bo wszyscy cenili go za niezależność i ambicje.

Neta

Podzielam Twoje zdanie,także się tego obawiam.Wolałabym,aby dla aktorów nie liczyła się kasa ,a to w jakim filmie grają...Cóż Terminator nie jest według mnie za dobrym obrazem:-/

użytkownik usunięty
Neta

on to robi dla kasy... nawet ostatnio czytalam ze Bale'a zanim zagral w Batmanie byl na skraju bankructwa (a przeciez nie gral w 2 filmach tylko ma pokazna filmografie) a jego dom zlicytowano... coz fakt faktem jesli film nie jest komercyjny kasy sie na tym nie zarobi a za cos trzeba zyc

Rozumiem, tylko że teraz na brak kasy na pewno nie może narzekać, więc przyjmując rolę w Terminatorze na pewno nie kierował się tym, że nie ma za co utrzymać rodziny. Prawdopodobnie zrobił to dla sławy i kasy, tak samo jak każdy inny hollywoodzki gwiazdor, który dla szmalu gotów jest na wszystko. Trochę przykre, bo o ile Batman był bardzo dobrym filmem pomimo komercji, to Terminator na odległość śmierdzi chałą.

użytkownik usunięty
Neta

ee no nie wiem czy Bale'a mozna nazwac "hollywoodzkim gwiazdorem" bo on raczej nim nie jest i nie zabiega o to... coz gdy sie zarobi wiecej kasy to chce sie wiecej by zyc na jakims tam poziomie... jedna rola nie zapewni mu takiego bytu... co do terminatora to tez patrze na niego sceptycznie... ale kto wie tak samo myslalam o batmanie... chociaz batmana robil nolan ktory zlych filmow nie robi

Może jednak kierował się tym,jaka postać Connora jest,może znalazł swój patent na zagranie jej i stworzy całkiem,całkiem dobrą kreację.Trzymam kciuki,oby wiodło mu się dobrze i oby się rozwijał:)Pozdrowienia

Mam szczerą nadzieję, że LaDiDa nie myli się co do artystycznego podejścia Bale'a do tej roli. Jeśli robi to tylko i wyłącznie dla kasy, to będę bardzo zawiedziona, ale pewnie i tak nigdy nie dowiemy się prawdy. Rzeczywiście Bale do tej pory stronił od tego całego hollywoodzkiego blichtru, ale nie jestem pewna czy nie zmienił zdania (na co wskazuje rola w Terminatorze). Jedno jest pewne, Christian na 100% w Terminatorze znów pokaże klasę.

użytkownik usunięty
Neta

no nie przesadzajmy bo kto jak kto ale Bale wlasnie kieruje sie czyms wiecej niz kasa.. a to czy film bedzie dobry zalezy wlasnie miedzy innymi od tworcow i aktorow... przyklad wlasnie batmana ja spodziewalam sie chlamu (nie przepadam za tym gatunkiem) a byl naprawde bardzo dobry... dzieki nolanowi wlasnie i obsadzie...
a tak w ogole to bale'a chyba ciagnie do takic gatunkow bo i dwie czsci batmana i equilibrium i teraz ten terminator....

Wcześniej pisałaś, że robi to dla kasy, a teraz, że kieruje się czymś więcej, więc jakie jest właściwie Twoje stanowisko? Ja stwierdzam jedynie fakt, że kasa może być głównym powodem podjęcia takiej decyzji, ale tak jak pisałam wcześniej, pozostanie to słodką tajemnicą. Mam nadzieje, że nie robi tego ze względu na korzyści materialne. Co do Batmana to cieszyłam się, że zagra te postać, bo tak jak zauważyłaś, Nolan jest właściwie gwarantem dobrej jakości i zapowiadał się ciekawy eksperyment. Ale o ile wiedziałam, że Batman będzie świetny o tyle wątpie, że Terminator okaże się równie dobry.

użytkownik usunięty
Neta

chodzilo mi ze nie zagra w chlamie tylko i wylacznie dla kasy co nie znaczy ze na niej muu nie zalezy... a konkretnie napewno dostanie za ta role duzo (czyli chec zysku) ale z drugiej strony moze kieruje sie tez tym ze rola moze byc interesujaca... oczywiscie nie jest chyba to szytem ambicji aktorskiej (wiec tutaj kieruje sie kasa) ale nie jest takze wielka szmira (tutaj kieruje sie gustem?)
to tak jakby miec do wyboru ambitny film ale za grosze (ambicja), komercyjny sredniodobry film za duza kase (kasa, ambicja) i szmire za wielka kase (kasa) moze wywnioskowal ze nie oplaca mu sie grac w dobrych filmach za kilkadziesiat tysiecy i skonczyc na bruku
a co do terminatora to nie czytalismy scenariusza wiec tak naprawde nie wiemy czy bedzie klapa czy bedzie dobry

Masz rację nie wiemy.Ja wziełam jednak pod ugwagę inne części Terminatora.Nie lubię s-f,a może Bale lubi i faktycznie kieruje się gustem przy okazji ma świadomość,że więcej zarobi.Może stworzy fajną kreację, a i film nie będzie kiepski:D Pozostaje czekać i obserwować jakie propozycje Christian przyjmu/óje,jeszcze pare komercyjnych filmów i spokojnie wtedy możemy stwierdzić,iż chodzi mu o pieniądze.Mam nadzieję,że nie i poza grywaniem w obrazach typu "Terminator"znajdzie czas i na bardziej ambitne (chociaż Batman faktycznie jest bardzo dobrym filmem,nie to co Spider-man 3,którego komercja przechodzi ludzkie pojęcie)

_Tanya_

Masz rację, co do tego, że kolejne takie decyzje pokażą na czym teraz mu zależy. Na razie probuję nie dopuścić do siebie takiej myśli ( chociaż niekiedy taka się nasuwa:/).

użytkownik usunięty
Neta

"On jest prawdziwym aktorem, jesteśmy dumni, że z nami pracuje. Był naszym pierwszym kandydatem. Jest też wielkim fanem Terminatora, więc mamy szczęście" - powiedział Victor Kubicek z firmy produkcyjnej Halcyon.

"Bale przeczytał skrypt i tak mu się spodobał, że od razu zgodził się na udział we wszystkich trzech częściach" - dodaje Derek Anderson, partner biznesowy Kubiceka.

wiec wszystko jasne czym sie kierowal ;)

Czyli jednak kieruje sie gustem,a o gustach nie ma co dyskuować;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones