Początek XX wieku. Willie Boy zakochuje się w Carlocie, dziewczynie wywodzącej się z plemienia Chemehuevi. Bohaterom nie wolno jednak przebywać razem. Tragiczne wydarzenie zmusza młodych bohaterów do opuszczenia rodzinnych stron. Film oparty na prawdziwej historii z czasów Dzikiego Zachodu.
Dystopijna przyszłość, gdzie ludzkość utraciła zmysł wzroku i przystosowała się do nowych zasad przetrwania. Życie społeczeństwa ulega zmianie, gdy rodzą się zdolne do widzenia bliźnięta.
W wiktoriańskim Londynie spotykają się najsłynniejsze osoby rodem z mrocznej literatury, między innymi doktor Frankenstein, jego potwór, Dorian Gray oraz Drakula.
Podstarzała gwiazda filmowa Elizabeth (Allison Janney) w towarzystwie swojego kochanka Petera (Christian Camargo) przybywa do posiadłości nad jeziorem, by uczestniczyć w uroczystym obiedzie z okazji święta Memorial Day. Na rodzinnym spotkaniu obecni będą także jej chory brat (William Hurt) wraz z synem artystą (Ben Whishaw) i jego eteryczną muzą (Juliet Rylance). Towarzyszą im: rodzinny lekarz (Jean Reno), opiekun posiadłości (Russell Means), dozorca (Michael Nyqvist) z żoną (Cherry Jones) i jego córka (Katie Holmes) z mężem (Mark Rylance). Wspólny weekend dla wielu z nich okaże się dramatycznym przeżyciem ujawniającym dawno skrywane żale i rodzinne tajemnice.
Edward i Bella postanawiają bronić swojej córki Renesmee przed rodziną Volturi i oskarżeniami, iż pół-wampir pół-człowiek może być śmiertelnie niebezpieczny dla obu ras.
Dexter prowadzi podwójne życie. Za dnia jest cenionym specjalistą ds. krwi w departamencie policji, a nocą zabija złoczyńców, którzy wymykają się organom sprawiedliwości.