Christian Clavier

8,6
13 977 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Christian Clavier

Swoją mimiką i gestykulacją bardzo wzoruje się na swoim rodaku najlepszym aktorze komediowym wszech czasów Louisie De Funesie. Czy jeszcze ktoś to zauważył?

marcel1006

Też odniosłem takie wrażenie. Nerwus, krzykacz, a jego wybuchy rozpaczy rozbawiają do łez. Potrafi zagrać niemal każdą komiczną rolę - najlepiej widać w 'Gościach...' kontrast pomiędzy troglodytą Jacqui a hrabią Jackardem.

Bruce_Lee

Ale tylko w pewnych filmach, bo np.w "Grunt to rodzinka" zagrał wygaszony, ale to pasowało do filmu. Gdy obejrzałem "Goście, goście", czy "Żądza pieniądza" to też miałem takie wrażenie - nowe wcielenie De Funesa. Chyba za mało go ceniono, mało ma nagród, a może np. zbyt rubaszny humor "Gości, gości" odstraszył zbyt akuratnych i eleganckich krytyków przed nagrodzeniem go.

Wydmin

Krytycy krytykami, jednak facet zdobył serce widzów i jego kreacja do dziś jest pamiętana :) warto zauważyć, że Clavier był również scenarzystą filmów.

Wydmin

Pewnie tak, ale masz rację, talentu i energii nie można mu odmówić

marcel1006

Świetny aktor , polecam film Anioł stróż ...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones