Christina Aguilera 

Christina Maria Aguilera

8,2
1 746 ocen gry aktorskiej
Christina Aguilera
Christina Aguilera występuje od 6. roku życia, jednak jej prawdziwa kariera rozpoczęła się dopiero w 1998 roku, kiedy piosenka "Reflection" pojawiła się w filmie Disneya "Mulan". Jeszcze w tym samym tygodniu, w którym wokalistka nagrała ten utwór, zgłosili się do niej szefowie wytwórni RCA, proponując podpisanie kontraktu płytowego.Od tej pory jej kariera nabrała imponującego rozpędu, zaś debiutancki album "Christina Aguilera" (1999) stał się jednym z najważniejszych wydarzeń roku w muzyce pop. W ciągu niespełna roku Christina Aguilera stała się światową gwiazdą, sprzedając osiem milionów egzemplarzy swej debiutanckiej płyty. Pierwszy singiel - "Genie In A Bottle" - pozostawał na szczycie amerykańskiej listy przebojów przez 5 kolejnych tygodni. Nie mniejszym sukcesem okazały się kolejne piosenki - "What A Girl Wants" i napisany przez Diane Warren klasyk "I Turn To You". Ciekawostką jest fakt, że ekskluzywne, taneczne remiksy singli Christiny były autorstwa polskiego duetu DUI (czyli Marka Jachimczuka i Adama Balawendera).

Jako prezent na Boże Narodzenie 2000 fani wokalistki otrzymali płytę "My Kind Of Christmas" z adaptacjami znanych świątecznych melodii i kolęd. Niebawem w krajach latynoskich pojawiła się także hiszpańskojęzyczna wersja debiutanckiego albumu.
Spośród wielu sukcesów Christiny warto wspomnieć także fakt, iż została ona zaproszona do zaśpiewana piosenki "The Christmas Song" w duecie z legendą bluesa - B.B. Kingiem. Ich występowi w Białym Domu przyglądał się prezydent Clinton. Wraz z Pink, Myą, Lil' Kim i Missy Elliott nagrała piosenkę "Lady Marmalade", która znalazła się na ścieżce dźwiękowej filmu "Moulin Rouge".

W wieku 21 lat wokalistka postanowiła odrzucić image słodkiej popgwiazdki dla nastolatek i stać się bardziej zdecydowaną - tak pod względem wyglądu, jak i zachowania - kobietą. Musiała zmienić się także muzyka, która w większym stopniu sięgnęła do czarnych brzmień, w tym do hip-hopu. Wyraźnie słychać to na kolejnej, w dorobku wokalistki płycie, zatytułowanej "Stripped". Album ukazał się w październiku 2002 roku.
Na krążku znalazło się aż 20 piosenek, a Aguilera do współpracy zaprosiła plejadę znakomitych artystów i producentów. Towarzyszą jej między innymi: raper Redman, Eve, Lil' Kim oraz gitarzysta Dave Navarro (eks-Red Hot Chili Peppers i Jane's Addiction). Na pierwszym singlu ukazał się utwór "Dirrty", nagrany z udziałem Redmana.
więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 18 grudnia 1980

miejsce urodzenia: Nowy Jork, Nowy Jork, USA

wzrost: 159 cm

mąż Jordan Bratman (19.11.2005 - 15.04.2011, rozwód), syn Max Liron (ur. 12.01.2008)
Artystka zrezygnowała z propozycji zagrania w nowej wersji filmu "Dolina lalek", który jest ekranizacją bestsellerowej powieści Jacqueline Susann.
Wystąpiła w następujących reklamach:
- 2000 r. - strona internetowa sonicnet.com;
- 2001 r. - Coca-Cola;
- 2003 r. - gorsety i suknie Versace;
- 2003 r. - buty Skecher;
- 2003 r. - NBA;
- 2004 r. - Virgin Mobile;
- 2006 r. - sieć komórkowa Orange;
- 2006 r. - Sony Ericsson;
- 2006 r. - napój Pepsi;
- 2008 r. - Rock or Vote;
- 2008 r. - biżuteria Stephen Webster;
- 2008 r. - samochód Mercedes Benz A Class;
- 2009 r. - telewizja satelitarna DIRECT TV;
- 2017 r. - ciastka Oreo.
"Fetish" to nazwa własnej serii kosmetycznej Christiny, której była twarzą reklamową.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych