Christopher NolanI

Christopher Jonathan James Nolan

8,7
30 890 ocen pracy reżysera
powrót do forum osoby Christopher Nolan

Jestem ciekaw jak wyszłoby Nolanowi zekranizowanie książki Philipa.K.Dicka "Ubik"...
Książka jest świetna, zmusza do myślenia, głębokich refleksji (zwłaszcza zakończenie)...
zupełnie jak niektóre jego filmy... Może w końcu wyszłoby z tego kino na miarę "Blade
runnera" ??? Co wy na to???

blister555

Nie czytałem jeszcze Ubik'a ale chętnie bym obejrzał film nakręcony na podstawie tej książki. Jestem także na tak, jeżeli chodzi o kontynuację Blade Runnera ale tylko w rękach kogoś takiego jak Nolan, który jest fanem tego kultowego filmu. Nolan jest twórcą ponadprzeciętnym i jest stosunkowo młody, więc właściwie może zabrać się za każdy film. Trochę martwi mnie, że ma tendencje do robienie skomplikowanych w budowie filmów (Memento, Prestiż, Incepcja) ale myślę, że jest jednym z kilku najbardziej w tej chwili utalentowanych reżyserów, jeżeli chodzi o te wielkonakładowe produkcje.

traveler

Wydaje mi się, że to właśnie skomplikowanie wychodzi Nolanowi na plus... w związku z czym widziałbym jego jako reżysera i producenta "Ubika", bo taka własnie jest powieść Dicka... interpretować ją można na wiele sposobów, ale generalnie cała historia jest na tyle sprytnie opowiedziana, że chce się wiedzieć więcej z każdym kolejnym rozdziałem... zakończenie natomiast to prawdziwy popis... ma się wrażenie, że autor sam do końca nie jest pewien, o co mu chodziło... zmusza oczywiście do myślenia i spokojnego przeanalizowania wszystkich faktów... zupełnie jakbym oglądał "Prestiż" no i może "Incepcję". Przydałby się bardzo dobry scenariusz, spory budżet (bo jest co pokazywać :)) no i co najmniej dobrych aktorów (plus oczywiście Nolan za kamerą). Tyle, a może, aż tyle do dzieła na miarę Blade Runnera... O kontynuacji Blade Runnera wypowiem się po premierze "Prometeusza", wtedy będzie wiadomo, czy Ridley Scott potrafi kręcić jeszcze dobre filmy :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones