Christopher NolanI

Christopher Jonathan James Nolan

8,7
30 811 ocen pracy reżysera
powrót do forum osoby Christopher Nolan

najchętniej dałbym 0 za wyjątkowo prostackie i ohydne propagandówki, czyli jego Batmany.
Kazimiera Szczuka powiedziała chyba kiedyś że Kathryn Bigelow filmem "The hurt locker
coś tam coś tam"... robi laskę Bushowi. Widać pan Nolan też lubi ten sport, mam wrażenie
że on robi laskę redneckom, a ze swoimi kumplami z londyńskiego city zrywa boki ze
śmiechu. Oczywiście po tym jak już się wyrzyga.
Nie da się jednak ukryć że nakręcił też pomysłowe "Memento" i całkiem niezłą
"Bezsenność". ( tu jego zasługa mniejsza bo to remake) . Dlatego dostaje całe 5. Dziwią
mnie trochę powszechne zachwyty nad skalą jego talentu. Według mnie to konformista i
tani efekciarz. Widać to nie tylko w Batmanach, z których na najlepszego uważam
"Początek..." ale tez naprzykład w filmie takim jak "Prestiż" gdzie być może i przemyślana
fabułę gubi w niezwykle tanich chwytach narracyjnych.

duende_2

Zawsze dziwią mnie tego typu posty i zastanawiam się czy traktować je jak trolowanie. "Konformista i tani efekciarz"- nie wiem czy tak bym nawał faceta, który wymyśla filmy z poniekąd nieco skomplikowaną fabułą(zaraz znajdzie się jakiś geniusz co powie że wcale nie jest skomplikowana)- Incepcja i który robi filmy przedstwiając je w nieco niestandardowy sposób- Memeto. Poza tym jego filmy są bardzo dynamiczne, a przy tym nie tracą swego klimatu, który zawsze jest podkreślany świetną muzyka.

modzel94

Trolować nie troluje, wyrażam swoje zdanie korzystając z tego forum. Zdaje sobie oczywiście sprawę z tego że jestem w mniejszości. Jak już mówiłem u Nolana najbardziej wkurza mnie to , że swoimi batmanami robi frajdę np. polskim dzieciakom od JKMa i nowej prawicy. W sieci pełno jest natchnionych interpretacji "Mrocznego rycerza powstaje" które podkreślają fakt że Wayne jest "kapitalistycznym herosem" który dokopuje Baneowi, ( tak naprawdę według nich to Lenin bądź trocki) . Wiadomo że ludzie często widzą w filmach rzeczy które siedzą w nich samych, a nie danym utworze, ale w tym przypadku chyba coś jest na rzeczy.
"Memento" oczywiście doceniam, "Incepcji" nie widziałem.

duende_2

EFEKCIARZ??? i ty tak mówisz o reżyserze który gardzi takim czymś jak 3D i maksymalnie ogranicza w swoich filmach efekty specjalne

ApolloCreed_

Chodzi mi raczej o konstrukcję fabuły jak np w "Prestiżu" gdzie najważniejsza była intryga i efekt zaskoczenia a nie zajmująca historia. To tylko moje zdanie. Tak naprawdę jak już wspominałem kilkakrotnie po prostu nie lubię tego gościa.

duende_2

Maczeta nie posiadała ani zajmującej historii ani intrygi i efektu zaskoczenia.
Ale to nie przeszkodziło ci w wystawieniu jej ósemki podczas gdy prestiż oceniłeś/aś na 3.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones