Christopher NolanI

Christopher Jonathan James Nolan

8,7
30 890 ocen pracy reżysera
powrót do forum osoby Christopher Nolan
użytkownik usunięty
mateuszzawada666

na IMDb ma aż 5 filmów w pierwszej 120-ce

#9. Mroczny rycerz
#12. Incepcja
#31. Memento
#70 .Prestiz
#113. Batman - Poczatek

A za rok jestem tego w 100% przekonany że dojdzie mu jeszcze szósty (TDKR)

tak,ale i te 3 w pierwszej setce o czymś świadczą. W końcu jest tylko 9 reżyserów którzy maja więcej niż 2 filmy w pierwszej setce. Czyli można wywnioskować ze jest jednym z 9 najlepszych reżyserów świata ;)

użytkownik usunięty
mateuszzawada666

rankingiem filmwebu w ogóle bym się nie sugerował, jest wiele lepszych reżyserów od Nolana których to filmów w ogóle nie ma na liście

No rzeczywiste nie sugeruje się rankingiem reżyserów (bo ten wydaje mi się mocno przeintelektualizowany) ale rankingiem filmów i zestawiając ze sobą wszystkie filmy, jest tylko 9 reżyserów ,których 3 lub więcej filmów są w tym rankingu. To wydaje mi się w miarę obiektywne zestawienie ;) a ze nie ma niektórych filmów na liście świadczy o tym, ze nie przypadają gustowi szerszej widowni. A po tym można poznać dobry film ze przypada szerszej widowni ;) Taka jest moja opinia

Ranking filmwebu można śmiało wydrukować, a później wrzucić w wielkie psie gówno.

Cameron też powinien znajdować się w tej czołówce, tylko jego Terminatory i "Aliens" zostały multikontami wypchnięte z TOP100. Podobnie zresztą Scott, któremu został "Gladiator", a jeszcze rok temu towarzyszyły mu: "Alien" i "Blade Runner".

Juby_

Akurat Blade Runner i Alien to nie sa filmy na pierwsza 100, a nawet na pierwszy 1000, wiec nie widze tu nic dziwnego.

użytkownik usunięty
Miki_39

Kompromitacja na całej linii. Tak na prawdę to Alien i Blade Runner bardziej zasługują na top niż Gladiatorek

manypakiao7, forum Ridleya Scotta:

"zgadzam się, Gladiator najlepszy!".

użytkownik usunięty
Sebu_BGZ

to sarkazm kierowany do real_ego w związku z jego recenzją gladiatora. http://www.filmweb.pl/user/real_ego/reviews/Dobrze+si%C4%99+bawicie+!+Nie.-12112

Owszem Gladiator jest jednym z moich ulubionych filmów, a lepszym od tych dwóch (Blade Runner i Alien) to on nie jest

Sebu_BGZ

http://www.filmweb.pl/user/manypakiao7/blog/535375

Ocenił nawet "Gladiatora" wyżej od "Łowcy androidów". Lepsze było jak twierdził że "Odyseja kosmiczna" zasługuje na top100, ale dał 6/10.

neo_angin

No właśnie widzialem te rankingi, dlatego się ździwiłem, że stawia wyżej Blade Runnera, skoro ocenił go niżej.

Sebu_BGZ

Też zrobię takie zestawienie bo to fajny bajer. Jest masa reżyserów których widziałem co najmniej 5 pozycji.

użytkownik usunięty
neo_angin

lepszy =/= wyższa ocena

Tak wiem bo sam oceniam czysto subiektywnie (ale bez przesady z dawaniem 1/10 wybitnym produkcjom, 6/10 to tzw. minimum w tym przypadku), ale nie gadam później że ten film powinien być w top100. Coś takiego jak czysty obiektywizm nie istnieje bo byśmy byli klonami, a to nie fajnie. Sam czasami oceniam na 7/10 produkcje które na tą ocenę nie zasługują, ale lubię do nich czasami wracać. Najważniejsze to nie popadać w przesadę.

użytkownik usunięty
neo_angin

1. Nie przypominam sobie abym kiedykolwiek dał 1/10 jakieś wybitnej produkcji.
2. Kiedy mówiłem że odyseja powinna być setce?

1.Filmy Bergmana.
2.Nie chodziło mi o ranking FW, a o Dobry Ranking w którym brałeś udział. Na blogu znalazłem wpis i mnie to rozbawiło.

użytkownik usunięty
neo_angin

1.To nie był film wybitny, z resztą nie ogladałeś więc nie wiesz
2. Wtedy odyseja miała jeszcze u mnie 7/10 ale po ponownym obejrzeniu spadło na 6/10

1.Wiele jego filmów jest uznana za wybitne.
2.7/10 to też mało na takie płacze. Jakby było 8/10 to co innego.

użytkownik usunięty
neo_angin

1. Ja nie uznaje filmu za wybitny który nie potrafi obronić się fabułą
2. OC tez ma u mnie 7/10 i jakoś nie neguje jego miejsca w Top

1.To tylko potwierdza że jedyną składową twoich ocen jest fabuła. Ja jeszcze widzę ciekawą plastykę filmu (to cenię chyba obok fabuły najbardziej), muzykę, zabawę konwencją, reżyserię, aktorstwo, smaczki (nawiązania do innych filmów, humor (to oczywiście w komediach i rzadko mnie śmieszy to co inne osoby co widać po tym że te komedie które lubię najbardziej nie przekraczają tutaj zazwyczaj oceny 7), ciekawy pomysł i jeszcze parę innych.

2.Co innego negować jakąś pozycję, a domagać się miejsca dla danego filmu. Bądź co bądź 7/10 to zdecydowanie poniżej średniej tych filmów więc zgodnie z logiką nie powinieneś się wykłucać w przypadku ich niskich miejsc.

użytkownik usunięty
neo_angin

1. w tamtym film nie spełnia chyba żadnego z tych podpunktów
2. na pewno się nie domagałem, choć odyseja z racji sowiej iż jest filmem rewolucyjnym przynajmniej na topkę zasługuje.

1.Jeszcze może być praca kamery, klimat i ew. głębia psychologiczna.

użytkownik usunięty
neo_angin

gdyby tak każdy film rozkładać na czynniki pierwsze i za każdy element dawać bonus 1 punkt to Avatar miałby średnią 10

Bez przesady. Nikt tak nie robi, a poza tym jest coś takiego jak odczucia subiektywne i coś co dla jednej osoby jest genialne to dla drugiej być nie musi. Jednakże fabuła to czynnik składowy i nie zawsze najważniejszy.

użytkownik usunięty
neo_angin

dla mnie film może być nawet amatorski z drętwym aktorstwem ale i tak przy dobrej fabule nie przeszkadza mi to w wystawieniu nawet najwyżej oceny.

To oglądnij "The room" xD. A tak na serio to mniej więcej takie jest "Śledząc" Nolana, ale to zacny film.

użytkownik usunięty
neo_angin

kiedyś obejrzę i przypuszczam że będzie wysoko oceniony, swoją drogą dzisiaj TVP wyświetla Bezsenność - ogladałeś?

Oglądałem wszystkie filmy Nolana. Oglądnąłbym skandynawski oryginał dla porównania bo oni takie kino robić potrafią jak nikt. Takie kryminały z duszną atmosferą to ich specjalność wręcz.

mateuszzawada666

http://www.film.org.pl/prace/christopher_nolan_powstaje.html

niezły artykuł o Nolanie.

mateuszzawada666

9 najlepszymi reżyserami dzisiaj są :
1.Martin Scorsese (5 filmów w rankingu)
2. Francis Ford Coppola (4 filmy w rankingu)
3.Christopher Nolan (3 filmy)
4.Sergio Leone
5.Stanley Kubrick
6.Peter Jackson
7.Terry Jones
8.Hayao Miyazaki
9.Quentin Tarantino (2 filmy- ale bardzo podoba mi się jego styl)
PS. sorry za pomyłkę jest 8 reżyserów z 3 filmami w pierwszej setce

mateuszzawada666

I dlatego ranking filmewebu zbyt wiarygodny nie jest. Gdzie jest Billy Wilder i Hitchcock ?

SilverX

trudno zeby mial byc wiarygondy jak dajecie 10 nolanowi

mateuszzawada666

Rzeczywiście ilość filmów w tej marnej 100-tce ma znaczenie na jakość reżysera.

użytkownik usunięty
neo_angin

zgaszam się, na IMDb250 wygląda to dużo lepiej
1.Alfred Hitchcock 9
2. Stanley Kubrick 8
3 .Martin Scorsese 6
4. Billy Wilder 6
5. Christopher Nolan 5
6. Steven Spielberg 5
7. Quentin Tarantino 5
8. Akira Kurosawa 5
9. Charles Chaplin 5
10. Hayao Miyazaki 5

Trochę lepiej, ale też znaczenie ma małe.

użytkownik usunięty
neo_angin

to co w takim razie ma znaczenie?

Wolę rankingi robione przez znawców ogólnie. Łatwiej wyłapać jakąś perełkę bo te które przewijają się w rankingach opierających się na ocenie widzów zawierają zazwyczaj wyłącznie znane i oklepane produkcje których szukać raczej nie muszę. Rankingi reżyserów mają jeszcze mniejszy sens bo opierają się na czystym zamiłowaniu do danego twórcy. Ogólnie porównywanie reżyserów ma znikomy sens bo operują zupełnie odmiennymi stylami.

użytkownik usunięty
neo_angin

Tyle że w rankingów robionych przez ''znawców'' na pierwszych miejscach są reżyserzy którzy mają na swoim koncie po 20 lub więcej filmów. W dodatku nie ma tam miejsca dla współczesnych twórców. Z resztą ten ranking nie wiele różni się od pozostałych, poza oczywiście nazwiskami Nolana, Tarantino i Miyazaki których to wysokie miejsce są spowodowane nietypowym systemem klasyfikacji.

No, a z jakiego powodu taki Nolan miałby się tam znaleźć. Jest jeszcze młody i może uda mu się wnieść coś do kina poza tym scenariuszem do "Memento". Żadnego filmu Miyazakiego nie widziałem jeszcze, a mam w planach. Tarantino w setce najlepszych w historii to oczywista oczywistość.

użytkownik usunięty
neo_angin

Tarantino w setce tak ale to jest spowodowane tym iż on swoją karierę rozpoczął dużo wcześnie natomiast Nolan to tak naprawdę od 2000 roku.
Nolan poza scenariuszem Memento trzeba zaznaczyć też że zupełnie odmienił kino komiksowe a Incepcja to również dzieło przedstawiające w oryginalny sposób świat snów.

Odmienne kino komiksowe? To jest thriller tylko z podpiętą ekranizacją komiksu. Może odmienne, ale w odróżnieniu od "Watchmen" Snydera to do gatunku niewiele wniósł.

użytkownik usunięty
neo_angin

thriller, sensacja w dodatku zrobiony na poważnie czyli coś nowego a Watchmen to nic innego jak film powstały na fali popularności Batmanów Nolana, swoją drogą słyszałem na temat tego filmu wiele negatywnych opinii.

Snyder ma mimo wszystko oryginalniejsze podejście do kina od Nolana. Oglądnij "Watchmen" bo warto. Chociaż znając ciebie to film z powolną narracją ci się nie spodoba.

użytkownik usunięty
neo_angin

Bardzo powątpiewam w oryginalność Syndera zgłasza po obejrzeniu jego dotychczasowych filmów (300, Żywych trupów i Sucker Puncha). Jeżeli ta powolna narracją jest zastosowana tylko po to aby zamaskować kiepski scenariusz to wtedy na pewno film mi się nie spodoba.

Zauważyłem że ty oceniasz filmy tylko po scenariuszach co jest głupotą bo istnieją inne składowe filmu. W takim razie jak ujmiesz maskowanie ułomności scenariuszowej "Incepcji". Ja to nazwę niekonsekwencją.

użytkownik usunięty
neo_angin

to jednak źle zauważyłeś.
niestety nie ujmę maskowanie ułomności scenariuszowej "Incepcji" gdyż tam takiego czegoś nie ma.

Nie zauważyłem źle bo zawsze jako składową wymieniasz jedynie scenariusz.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones