Dakota Blue Richards 

7,0
1 230 ocen gry aktorskiej
Dakota Blue Richards
Dakota Blue Richards, urodziła się w 1994 roku w Anglii. W czerwcu 2006 roku w wieku 12 lat została wybrana spośród kilku tysięcy kandydatek do roli Lyry Belacquy w ekranizacji pierwszego tomu z cyklu powieściowego fantasty Philipa Pullmana "Mroczne materie: Zorza Północna". Sama będąc fanką książki Dakota obejrzała również wersję teatralną. Zyskała uznanie reżysera i autora powieści nie tylko podobieństwem fizycznym do swojej bohaterki, ale i świetną jak na młodziutką debiutantkę grą aktorską.
więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 11 kwietnia 1994

miejsce urodzenia: Londyn, Anglia, Wielka Brytania

wzrost: 168 cm

Ma przyrodnią siostrę Mayę.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

wczoraj oglądałam "Złoty Kompas". całe szczęście, że nie zdubbingowano tego filmu. straaasznie spodobał mi się głos Dakoty. idealny na aktorkę, nie sądzicie?

Lyra z ekranizacji "Złotego kompasu" Pullmana wyrosła na policjantkę Shirley Trewlove w trzeciej serii "Endeavoura". Niech ktoś uzupełni filmografię. Mam nadzieję, że będzie jeszcze w kolejnych odcinkach.

tak gra tam jakas Eve w serialu Lightfields <3 jest cudowna :***

Czy ona nie gra teraz w Lightfields?

Hm. Dakota w Skinsach to wspaniała postać. Z pewnością jedna z ciekawszych. A jej wygląd... Po prostu mistrzostwo. Wspaniale gra Franky i jestem szczerze ciekawa jak poradzi sobie dalej z rolą w 6 sezonie. Czekam z niecierpliwością ;-)