Daniel BrühlI

Daniel César Martín Brühl González Domingo

8,0
30 500 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Daniel Brühl
paul_van_dyk_87

Ojciec Niemiec, matka Hiszpanka:)

agucha90

ojciec urodzil sie chyba w Brazylii

paul_van_dyk_87

Niemco-Hiszpan :D

użytkownik usunięty
chop

niemiecka precyzja, hiszpański temperament:)

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
dstirmer

a ty,jakim materiałem jesteś?

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
baraqs

Po pierwsze jestem dziewczyną, więc Twoja wypowiedź jest nie na miejscu!! Po drugie zgłaszam Twoją wypowiedź do władz portalu. W tym forum nie ma miejsca na tak prostackie wypowiedzi.

dstirmer

,,Ale MIKSTURA!! Sam sex!!:):) Najlepszy materiał na męża!:):):) Hih..."
To rzeczywiście wcale nie jest prostackie i nie na poziomie xD

paul_van_dyk_87

W zasadzie, to tak pół na pół. Ale ja widać u niego, geny niemieckie okazały się zdecydowanie silniejsze. To dlatego bardziej widzimy w nim Niemca niż Hiszpana. Ja też tak go widzę :)

xena_4

To kwestia raczej języka. Częściej gra w niemieckich filmach. I w sumie dobrze. Nie jest taki mdły jak Bernal czy inne takie tam.. no.. ;)

paul_van_dyk_87

To jest Niemiec, urodzony w Hiszpanii. W Niemczech jest takie prawo, że dziecko ma obywatelstwo ojca. W przypadku Daniela to ojciec jest Niemcem, a mama Hiszpanką. Zresztą Daniel mieszka w Berlinie.

dstirmer

niemniej po hiszpańsku, angielsku i francusku mówi dobrze.

druid_3

dorastał w dwujęzycznym domu i mówi płynnie nie tylko po hiszpańsku, francusku i angielsku ale też po katalońsku :)

hooligan_hernandez

A co z językiem niemieckim? Nie oglądałam z Nim jeszcze niemieckich filmów, więc nie wiem w jakim języku tam gada. BTW więlojęzyczność to jest super plus bycia dzieckiem rodziców o innych narodowościach. Też bym tak chciała. Bardzo ułatwia naukę też innym języków :)

Patianna

Dobra, niemiecki umie perfekt :)

dstirmer

ale płynie też w nim hiszpańska krew, więc do końca nie jest Niemcem.

dstirmer

Tożsamość narodowa to trochę bardziej skomplikowana sprawa niż np. to jakiej "narodowości" ma się nazwisko. To sam zainteresowany musiałby określić czy czuje się Niemcem, czy Hiszpanem czy obywatelem świata. ;) Wiele osób, które są z takich wieloetnicznych rodzin i same wychowywały się w różnych krajach, nie odczuwa silnej przynależności tylko do jednego kraju - myślę, że podobnie może być z Danielem.
Z ciekawostek, ojciec Daniela - Hanno Bruhl urodził się w Sao Paulo, w Brazylii.

paul_van_dyk_87

Szukałem takiego wątku bo też się zdziwiłem.

paul_van_dyk_87

żaden Niemiec tylko

trint

fin

trint

A nie prawda, bo Polak.

BelzeBoobies

Był Polakiem w filmie http://www.filmweb.pl/Lawendowe.Wzgorze i nawet próbował tam krzyczeć ''przestań'' ale ktoś mu źle powiedział i wyszło "przesna" :D

trint

Janne Ahonen

lyndal_filmaniak

bez kitu haha 'maska'

paul_van_dyk_87

Jeśli chodzi o język, to tzw. pierwszym, ojczystym językiem jest zawsze ten, w jakim dziecko kontaktuje się z rówieśnikami, w szkole, na podwórku, w jakim jest "zanurzone", dorastając. Ponieważ rodzice wraz z maleńkim Danielem przenieśli się do Niemiec, jego pierwszym językiem jest niemiecki.

Diana

Aż muszę odpisać.

A co jeżeli oboje rodzice dziecka są Polakami, mieszkającymi w Anglii, i mówią w domu do dziecka po polsku? Według Twojej definicji językiem ojczystym tego dziecka byłby wtedy angielski, bo tak się ono porozumiewa z rówieśnikami w szkole i na ulicy.

Coś mi się wydaje, że mylisz język ojczysty, z językiem dominującym/większościowym. A języki ojczyste mogą być dwa a nawet trzy- nic nie stoi na przeszkodzie.

Jeżeli dziecko jest wychowywane w domu gdzie każde z jego rodziców mówi do niego w swoim własnym języku, to dziecko jest dwujęzyczne- czyli ma dwa języki ojczyste.

Oznacza to, że nauczyło się obu języków w sposób naturalny i automatyczny, a nie na drodze formalnej edukacji ucząc się np.
gramatyki, czy też budowy zdania lub leksyki (acquisition vs learning). Oczywiście jeden z tych języków stanie się dominującym, jeżeli dziecko będzie miało większy z nim kontakt w życiu codziennym.

Naethalee

Pełna zgoda. :) Masz rację - "język ojczysty" to w tym kontekście trochę mylące określenie. Dzięki za doprecyzowanie!

paul_van_dyk_87

no bo geba czysto niemiecka haha

użytkownik usunięty
paul_van_dyk_87

To jeden z najprzystojniejszych aktorów niemieckich, bardzo popularny i ceniony w swoim kraju (i takżde poza nim) - i zgadzam się, aparycję ma bardziej niemiecką, co jest na plus :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones