David ChaseII

David DeCesare

[{"id":1,"name":"screenwriter","above5p":true,"career":{"name":"scenarzysta"},"ranking":{"name":"Scenarzystów","link":"/person/ajax/roles/80192/1","url":"/ranking/person/screenwriter"},"rating":{"count":100,"rate":9.07,"desc":"ocen","profession":"scenariuszy"}},{"id":2,"name":"director","above5p":true,"career":{"name":"reżyser"},"ranking":{"name":"Reżyserii","link":"/person/ajax/roles/80192/2","url":"/ranking/person/director"},"rating":{"count":59,"rate":8.76271186440678,"desc":"ocen","profession":"pracy reżysera"}},{"id":7,"name":"producer","above5p":true,"career":{"name":"producent"},"ranking":{"name":"Produkcji","link":"/person/ajax/roles/80192/7","url":"/ranking/person/producer"},"rating":{"count":17,"rate":8.823529411764707,"desc":"ocen","profession":"pracy producenta"}},{"id":22,"name":"guest","above5p":false,"career":{"name":"gościnnie"},"ranking":{"name":"Występów gościnnych","link":"/person/ajax/roles/80192/22","url":"/ranking/person/guest"},"rating":{"count":7,"rate":7.571428571428571,"desc":"ocen","profession":"gry aktorskiej"}}]
9,1
100 ocen scenariuszy
powrót do forum osoby David Chase
 • Dzięki niemu powstał najlepszy serial wszech czasów i chwała mu za to.

 • Mystery_Man Który masz na myśli? Rodzinę Soprano, czy Przystanek Alaska? Oba są genialne.

 • snoopy To prawda oba są genialne ale to Rodzina Soprano zasługuje na miano serialu wchech czasów - przynajmniej moim skromnym zdaniem :)

 • Mystery_Man Hehe... prawdziwe nazwisko DeCaesare - no po prostu wiedziałem :D

 • Mystery_Man Bardzo dobrze, że dodałeś "moim zdaniem", bo gdybyś tego nie dodał to po prostu nie miałbyś racji mówiąc o najlepszym serialu w historii. Lepsze produkcje od Soprano to chociażby Twin Peaks, Breaking Bad, The Wire, Kompania Braci czy Gotham.

 • Mystery_Man Mystery Man jesteśmy tutaj JEDNOMYŚLNI :) Moje zdanie na temat tego pana jest IDENTYCZNE. Pozdrawiam :)

 • Ralphie Serialem wszech czasów jest "Sześć stóp pod ziemią" i proszę się ze mną w tej kwestii nie sprzeczać :)

 • Albertino Dobrze wiesz, Albertino, że zgadzam się z Tobą w tym względzie. Niemniej jednak Soprano i Alaska też należą do czołówki. Choć oczywiście SFU nic nie dorówna. Pozdrawiam :)

 • snoopy "Rodzinkę Soprano" to ja również do czołówki zaliczam, ale ten "Przystanek Alaska" był tak dawno, już tego chyba nie pamiętam :) Eh, to były czasy. Może wreszcie nadszedł czas by to sobie odświeżyć? :)

 • Albertino No i jestem w kropce. Zakładając ten temat byłem chyba świeżo bo obejrzeniu ostatniego odcinka ostatniego sezonu "The Sopranos". SFU widziałem wtedy góra 2 sezony. Teraz gdy obejrzałem dwa seriale i emocje już trochę ostygły śmię twierdzić, że lepszy jest... SFU. Pół roku jaki spędziłem z rodziną Fisherów był to chyba najbardziej ekscytujący i emocjonujący czas jaki przeżyłem. Na korzyść Rodziny Soprano może przemawiać fakt, iż spędziłem z nią wiele lat a ostatnie dwa sezony śledziłem na bieżąco.
  Oczywiście oba seriale to genialne produkcje, stojące na jak najwyższym poziomie i naprawdę godne polecenia. Obie mają u mnie 10, i są w moich ulubionych a razem z Dexterem tworzą moją "Świętą Trójcę" najlepszych seriali.
  Pozdrawiam fanów owych produkcji :)

 • Mystery_Man Zgadzam się z tezą, z tym że dla mnie to Northern Exposure jest serialem wszech czasów ;) No i Chase produkował c=go tylko przez jakiś czas... Niemniej jednak, dzięki David :)

 • Mystery_Man Rodzina Soprano to najbardziej wiarygodny serial na świecie.