David CrossII

[{"id":6,"name":"actors","above5p":true,"career":{"name":"aktor"},"ranking":{"name":"Ról aktorskich","link":"/person/ajax/roles/3600/6","url":"/ranking/person/actors/male"},"rating":{"count":2466,"rate":6.969991889699919,"desc":"ocen","profession":"gry aktorskiej"}},{"id":20,"name":"voices","above5p":true,"career":{"name":"aktor dubbingowy"},"ranking":{"name":"Ról głosowych","link":"/person/ajax/roles/3600/20","url":"/ranking/person/voices"},"rating":{"count":555,"rate":7.812612612612613,"desc":"ocen","profession":"gry aktorskiej"}},{"id":22,"name":"guest","above5p":false,"career":{"name":"gościnnie"},"ranking":{"name":"Występów gościnnych","link":"/person/ajax/roles/3600/22","url":"/ranking/person/guest"},"rating":{"count":73,"rate":7.205479452054795,"desc":"oceny","profession":"gry aktorskiej"}},{"id":1,"name":"screenwriter","above5p":false,"career":{"name":"scenarzysta"},"ranking":{"name":"Scenariuszy","link":"/person/ajax/roles/3600/1","url":"/ranking/person/screenwriter"},"rating":{"count":2,"rate":4.5,"desc":"oceny","profession":"scenariuszy"}},{"id":21,"name":"himself","above5p":false,"career":{"name":"we własnej osobie"},"ranking":{"name":"Występów","link":"/person/ajax/roles/3600/21","url":"/ranking/person/himself"},"rating":{"count":1,"rate":7,"desc":"ocena","profession":"występów osoby"}},{"id":7,"name":"producer","above5p":false,"career":{"name":"producent"},"ranking":{"name":"Produkcji","link":"/person/ajax/roles/3600/7","url":"/ranking/person/producer"},"rating":{"count":1,"rate":7,"desc":"ocena","profession":"pracy producenta"}}]
7,0
2 466 ocen gry aktorskiej
Aktualnie gra w serialu komediowym „Arrested Development”, za który całej obsadzie przyznano dwie nominacje do nagrody Screen Actors Guild. Pracuje także nad komedią kinową „School for Scoundrels” w reżyserii Todda Philipsa i wkrótce będzie go można usłyszeć użyczającego głosu jednej z postaci w filmie dla dzieci „Ciekawski George”. Wystąpił też w takich filmach jak „Zakochany bez pamięci”, przebojowej komedii SF „Faceci w czerni 2”, w „Strasznym filmie 2”, „Ghost World”, „Waiting for Guffman”, „Telemaniak” oraz „Jak pies z kotem”.

Pochodzący z Atlanty David Cross rozpoczął karierę komika od występów na scenie w Bostonie, gdzie stworzył Cross Comedy – grupę artystów znanych z rewelacyjnych komediowych przedstawień. Po przeprowadzce do Los Angeles otrzymał nagrodę Emmy za scenariusz „The Ben Stiller Show”. Kiedy pracował nad tym projektem, spotkał Boba Odenkirka, z którym wspólnie stworzyli komediowy program, który następnie przeniesiony został na mały ekran jako „Mr. Show With Bob and David”. W ciągu czterech lat, kiedy show gościł na ekranach telewizorów , Cross otrzymał dwie nominacje do Emmy za doskonałe scenariusze programu rozrywkowego i muzycznego, oraz nominację do Emmy dla muzyki i tekstów piosenek.

Cross grał także gościnnie w wielu serialach i występował we własnym programie „HBO Comedy Half Hour”. Wydał także dwie płyty, z których jedna była nominowana do nagrody Grammy.