David Cross II

6,9
3 232 oceny gry aktorskiej
David Cross II
Aktualnie gra w serialu komediowym „Arrested Development”, za który całej obsadzie przyznano dwie nominacje do nagrody Screen Actors Guild. Pracuje także nad komedią kinową „School for Scoundrels” w reżyserii Todda Philipsa i wkrótce będzie go można usłyszeć użyczającego głosu jednej z postaci w filmie dla dzieci „Ciekawski George”. Wystąpił też w takich filmach jak „Zakochany bez pamięci”, przebojowej komedii SF „Faceci w czerni 2”, w „Strasznym filmie 2”, „Ghost World”, „Waiting for Guffman”, „Telemaniak” oraz „Jak pies z kotem”.

Pochodzący z Atlanty David Cross rozpoczął karierę komika od występów na scenie w Bostonie, gdzie stworzył Cross Comedy – grupę artystów znanych z rewelacyjnych komediowych przedstawień. Po przeprowadzce do Los Angeles otrzymał nagrodę Emmy za scenariusz „The Ben Stiller Show”. Kiedy pracował nad tym projektem, spotkał Boba Odenkirka, z którym wspólnie stworzyli komediowy program, który następnie przeniesiony został na mały ekran jako „Mr. Show With Bob and David”. W ciągu czterech lat, kiedy show gościł na ekranach telewizorów , Cross otrzymał dwie nominacje do Emmy za doskonałe scenariusze programu rozrywkowego i muzycznego, oraz nominację do Emmy dla muzyki i tekstów piosenek.

Cross grał także gościnnie w wielu serialach i występował we własnym programie „HBO Comedy Half Hour”. Wydał także dwie płyty, z których jedna była nominowana do nagrody Grammy.
więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 4 kwietnia 1964

miejsce urodzenia: Atlanta, Georgia, USA

wzrost: 173 cm

żona Amber Tamblyn (od 06.10.2012), córka Marlow Alice (ur. 15.02.2017)
Uczęszczał do college'u Emersona w Bostonie.
Jest rzecznikiem PETA (People for the Ethical Treatment of Animals).
Brał udział w przesłuchaniach do tytułowej roli w serialu "Dr House". Ostatecznie angaż otrzymał  Hugh Laurie.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

szczegolnie jak robil sobie sam francuza.

Nie wiem ile razy to powtórzę, ale ten koleś wygląda jak Allen Ginsberg, no!

David Cross to facet który ma w sobie potencjał komediowy ale niestety nie morze go w pełni wykorzystać dlatego ze zazwyczaj dostaje rolę drugoplanowe lub epizody widziałem z nim dużo filmów i w każdym spisał się rewelacyjnie najbardziej podobała mi się jego rola w filmie Rok pierwszy zagrał tam genialnie zresztą cały...

więcej

zawsze będzie mi kojarzyc się z tym filmem, a szczególnie jak mówi że nie czuje nóg, to było genialne

Bo brakuje go w obsadzie, a to dość znacząca rola.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones